Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie auto na trasy? Coś w okolicy cenowej 10-15k pln.
Nie będzie w ogóle po mieście jeżdżone, tylko w trasy autostradowe, kilka razy w miesiącu Wrocław-Gdańsk dlatego zależy mi tylko i wyłącznie na niskim spalaniu na autostradzie i dobrym wyciszeniu, żeby przyjemnie się jeździło te 140-150km/h. Skrzynia biegów najlepiej manual, w trasie i tak nie będę machał za wiele. Rozmiar auta nie ma znacznia, może być hatchback, może być sedan a może i być nawet coupe max kierowca + 1 pasażer będzie jeździć. Jeśli byłby to Japoniec to dodatkowy plus i mogę ciut dołożyć.

Osobiście myślałem o może jakiejś Maździe, Toyotce albo z Europejskich aut jakiejś Skodzie lub Seacie? Ale kompletnie nie wiem jaki model i jaki silnik by spełniał moje potrzeby xD

#motoryzacja #samochody
Wołam też bojowników wszystkich marek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #mazda #audi #toyota #honda #audi #mercedes #bmw #ford #hyundai #peugeot #citroen #fiat #chevrolet #seat #dacia #kia #volkswagen #suzuki #subaru #skoda #polonez ( ͡° ͜ʖ ͡°) #renault

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dfe455a7f3e99959296834
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: podpowiadam bazując na własnych doświadczenaich:
- Na pewno jedynym słusznym wyborem do takiej eksploatacji jest silnik diesla
- 1.6 TDI z grupy VAG z pięciostopniową skrzynią - bardzo kulturalna jednostka świetnie zgrana z przełożeniami. Do 140km/h napędu praktycznie nie słychać, a spalanie do 5 litrów / 100km. Z uwagi na bardzo niski budżet szukałbym tego silnika w fabii 2 po liftingu. Wyciszenie nie będzie premium, ale akceptowalne.

Padło tutaj też
volvo s60/v70 d5

Kolega debil 2115 bardzo ładnie Ci podpowiedział, ja bym tylko dodał, żeby poszukać auta ze skrzynią 6b.
Moje D5 163 KM z 5b ma 2,5k obrotów przy 130 na 5biegu i zaczyna powyżej iść spalanie.
Jadąc ostatnio 2xtrasa 200km wyszedł 6,4L przy 140 średnio, z 6b skrzynią pewnie dałoby się zejść do 5,5
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jadąc ostatnio 2xtrasa 200km wyszedł 6,4L przy 140 średnio, z 6b skrzynią pewnie dałoby się zejść do 5,5


@FatZgred: bardzo optymistyczne przewidywania, brzmią kompletnie nierealnie. Nawet jeśli przełożenie szóstego biegu faktycznie jest dłuższe niż piątego w skrzyni 5b (a zwykle tak nie jest) to i tak wpływ na spalanie nie może być aż tak znaczący.
@majk_emigrant: Ja myślę, że to jest absolutnie do zrobienia, brat ma v70 z tym samym silnikiem i jemu pali 5,5 ze skrzynią 5b
Przełożenia są w internecie:
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:6er5kvdPZH8J:https://volvoforum.pl/viewtopic.php%3Ft%3D13475+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl&

D5 przy 2500obr/min ze skrzynia M56L2 na 5-tym biegu – 123km/h
D5 przy 2500obr/min ze skrzynia M66D na 6-tym biegu – 140km/h
Wbrew pozorom różnica jest jednak znaczna, gdyż wynosi prawie 14%. Pomijam tu aspekt mocy silnika i czy to model sprzed,