Wpis z mikrobloga

cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Bystrzycy Kłodzkiej (dolnośląskie), w której zachowała się większość z około 1580 metrów murów obronnych.
Zapraszam do znaleziska

Kilka ciekawostek nt. Bystrzycy Kłodzkiej:
- Bystrzyca Kłodzka miała status miasta królewskiego.
- Zachowała się zdecydowana większość z 1580 metrów średniowiecznych murów obronnych.
- Do czasów obecnych przetrwała Brama Wodna, Baszta Kłodzka i Wieża Rycerska.
- Zachowała się również dawna wieża warowna tzw. Wójtostwo, w której obecnie znajdują się mieszkania.
- W Bystrzycy Kłodzkiej znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne.
- Gotycki kościół św. Michała Archanioła pochodzi z XIV wieku.
- Na starym mieście znajduje się wiele starych kamienic, z których najstarsze pochodzą z XVI wieku.

Więcej o projekcie "Miasta stojące murem" przeczytacie w tym artykule.

https://www.wykop.pl/link/6742603/bystrzyca-klodzka-krolewskie-miasto-projekt-miasta-stojace-murem/

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

#antekpodrozuje #polska #dolnoslaskie #dolnyslask #bystrzycaklodzka #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania
antekwpodrozy - cześć
Zapraszam Was dzisiaj do Bystrzycy Kłodzkiej (dolnośląskie), w...

źródło: comment_16581239524WEavVCO3CBZlfsgqHOa8J.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladzik: słowo klucz, "kiedyś". Teraz większość wyjechała do UK, zostało ich w mieście bardzo niewielu. A każdą wizytę w okolicach rynku/ kościoła za dzieciaka wspominam traumatycznie, bo się bałem, że mnie będą zaczepiać (i to się zdarzało) xD
  • Odpowiedz
@ladzik: nadal sa. Byłem jakieś 2 lata temu i przeparkowywalem samochód w inne miejsce bo w okolicy był ich pełno. Poza tym czuć że z robota tam jest chyba srednio
  • Odpowiedz