Wpis z mikrobloga

@Greg36:

Jeżeli płód to już dziecko to pesel, 500+ i macierzyńskie powinny się zaczynać z dniem poczęcia. Jeżeli tak nie jest to państwo nie uważa dziecka za człowieka.


Nie. To oznacza, że państwo nie uważa płodu, za to samo, co dziecko. Rozszerzasz znaczenie pojęć.

Uogólnienie (instantia) – rozszerzanie wypowiedzi przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować).

dziecko
1. «człowiek od urodzenia do wieku młodzieńczego»
2. «syn lub córka,
@Viesti: Co w tym jest chorego, dla mnie to jest właśnie piękne. Mało tego, uważam że na potrzeby badań nad rozwojem genetyki, normalnie powinniśmy hodować takie kilkutygodniowe płody i na nich prowadzić badania. Powalone to jest to, że narzucamy sobie sami gówniane bariery, które hamują nas w rozwoju.
@Amishia: Art. 152. [Aborcja za zgodą kobiety]
§ 1.
Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2.
Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3.
Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza
@Amishia: A czym jest przerywanie ciąży jak nie aborcja? To jest to samo. Przecież jakbyś chciała teraz iść do lekarza i mu powiedzieć, przerwij mi ciąże to on miałby prawo zadzwonić po policję…
@Amishia: No nie. Ale mimo wszystko to takie smutne. Lecz jeśli kogoś byś w to wciągnęła to nie wiem czy byłoby tak łatwo. Dla mnie sposób w jaki działają aborcjonistki jest smutny ogolnie, dodatkowo blokują na Facebooku za poglądy, jakby się bały ze ktoś je na policję podprowadzi. A dziecko jest istota odrębna od ciebie, to twoje geny i geny ojca.