Wpis z mikrobloga

@domelradom a wykopki jeszcze bronią banków że rząd chce je okraść wprowadzając wakacje kredytowe xd prawda jest taka że już dawno KNF powinno zająć się zmiennym oprocentowaniem ale jak zawsze urzędasy myślą po fakcie i pewnie wprowadzą stałe stopy na cały okres. U mnie na szczęście jeszcze stoi na 2.5k ale od października będzie ponad 3 xd
- miałem opcję na stałe oprocentowanie na 5lat, ok 2550zl zamiast zmiennej 2030zl;


@domelradom: To, czemu do cholery nie wziąłeś tego stałego? Obstawiałeś, że stopy zawsze będą na zerowym poziomie?
@domelradom: Gdybym wszedł po jaja w jakieś akcje, a poleciałyby w doł i narzekałbym na TĘ BANDYCKĄ GPW, to pewnie byś powiedział że znałem ryzyko i teraz muszę ponosić konsekwencje. A mówienie „znałem ryzyko wzrostu raty, ale żeby urosło aż tak?” To znaczy ze tego ryzyka nie znałeś. I tak twój kredyt i mieszkanie się rewaloryzuje kosztem oszczędzających, wiec w porównaniu do mnie jesteś do przodu. Jakby zrobili ujemne stopy i
@Hug0Stiglitz problem z przejściem na stała jest taka że dużo osób juz nie ma zdolność aby zmienić bo mądre banki na nowo ją wyliczają xd u mnie pojawiło się 2 dziecko żona jest na macierzyńskim więc dochody mniejsze i nowa rekomendacja KNF zmniejszyła moja zdolność na niecałe 300k xd
@domelradom

@Esarmist no i to jest już #!$%@? bandytyzm w czystej postaci


Ale z tymi 150zł kapitału to jest coś mocno podejrzane. U mnie raty wzrosły z 930 na 1650 ale to jeszcze bez ostatnich dwóch podwyżek stóp procentowych. I o ile wcześniej kapitał i odsetki rozkładały się mniej więcej po pół, tak teraz mam około 150zł kapitału, a reszta to odsetki.
Podejrzane. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@domelradom: A dlaczego nie wziąłeś kredytu na stałym oprocentowaniu na cały czas trwania kredytu i to na oprocentowaniu ok. 3%?

A nie czekaj, to Polska, a nie jakiś normalny europejski kraj w którym człowiek może wziąć stałe oprocentowanie na cały czas trwania kredytu i to na niskim oprocentowaniu.

W Polsce to tylko Ty ryzykujesz, podczas gdy bank kosi pieniądz, bank nie ma żadnego ryzyka. Największe to chyba to, że zrobisz sobie
Ja uważam, że powinno się świadomie brać takie wysokie zobowiązania, ale za obecną sytuację nie należy winić kredytobiorców a nieudolny rząd. To na nich powinna się skupiać cała wina.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@domelradom: każdy kto chce kredyt na dom powinien liczyć się z konsekwencjami. Przez 20 lat wszystko może się zmienić łącznie z poważną chorobą i wypadkiem kredytobiorcy. Dlatego nie brałem kredytu na nowy dom, zrobiłem remont i mieszkam w starym. Głupio byłoby mi teraz narzekać na droższe raty gdybym podjął decyzję o braniu kredytu. Druga sprawa to płaci się więcej za kredyt ale ten dom będzie więcej warty niż początkowe 600k. Dziwne