Wpis z mikrobloga

@domelradom: to jest smutne. Widzę, w komentach, że zgrywasz twardziela, ale muszę przyznać że to nie jest fair. Wkurzają mnie wpisy, że trzeba było czytać umowę, że ryzyko było wiadomo, że tylko debile nie wiedziały że coś takiego może grozić.

Moje pytanie brzmi, gdzie jest granica strachu/paranoi? Ludzie powinni mieć prawo do dachu nad głową (jeśli nie są obibokami ofc), niestety gospodarka tak działa i nie znam rozwiązania problemu, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@domelradom: Totalnie nie ogarniasz jak działa WIBOR i aż przerażające jest że masz kredyt na 600k z taką wiedza.

Raty miały rosnąć stopniowo bo stopy też rosły stopniowo? Przecież mając kredyt na bazie WIBOR 6M masz aktualizacje oprocentowania co 6 miesięcy, to absolutna podstawa. Teraz ci dowalili grubo ale przez ostatnie miesiące płaciłeś dużo poniżej aktualnie obowiązujących stóp procentowych. Wtedy narzekania zapewne nie było xD
  • Odpowiedz
@Dorth bez przesady. Wojny można było się spodziewać tak samo inflacji już od października więc mówienie że nikt o tym nie widział czy któż mógł przewidzieć to takie głupie gadanie.
  • Odpowiedz
  • 2
@yelm tak, już wyżej o tym pisałem że ten kalkulator wprowadza w błąd i ktoś kto go rozpowszechnil nie tłumacząc dokładnie co i jak, powinien stracić robotę.

Zwłaszcza że kalkulator ma błogosławieństwo uokik i ludzie myślą od razu że to jakaś prawda objawiona.

Masa ludzi wpędza się przez niego w jeszcze większe kłopoty, co widać na fejsie s różnych grupach o kredytach.
  • Odpowiedz
  • 0
@gatineau czemu niby? Rata malejąca tylko na początku jest wyższa, potem maleje. Przez pierwsze 3 lata i tak nie nadplacisz, bo banki wezmą za to prowizje. A i tak spłacasz szybciej kapitał- a jak zrobisz nadpłatę to rata spadnie mocniej niż przy równych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@domelradom: to jest efekt życia ponad stan chyba


Aby żyć ponad stan trzeba żyć, aby żyć trzeba mieć gdzie żyć, a mieszkanie na wynajem to nie życie a przeczekanie. Trzeba mieć swoje aby móc cieszyć się życiem i istność ogarniać swoje mieszkanie lub dom w taki sposób w jaki chce się żyć
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi to co mówisz ma sens tylko dla banków które mają opłaty za nadpłacanie. W innych przypadkach raty malejące są kompletnie bez sensu.

Ale bank który bierze opłaty za nadpłatę to jest bank niepoważny.
  • Odpowiedz
@domelradom ja teraz nadpłaciłem 50 tys, ale skróciłem okres kredytu. Z ratami po podwyzkach jeszcze spokojnie wyrabiamy, ale wole placic co miesiac 1000 zl kapitału zamiast 300 zł
  • Odpowiedz
@Flypho: > duch komuny jest w narodzie silny i rozumowanie prostaczków pokroju "jak mu się coś udało to na pewno ukrodl" jest tak samo popularne wśród młodego pokolenia jak było popularne wśród Januszu mających obecnie po 60 lat.

ale to się nie bierze z dupy. To pokłosie braku lustracji, bo Czesi jakoś nie mają tego problemu (a może po prostu dużo mniejszy), a lustrację przeszli - każdy kto miał związek
  • Odpowiedz
  • 7
@dzefreZ no i źle zrobiłeś skracając okres xD było zmniejszyć ratę a kapitał dopłacać wyższy dobrowolnie (o wysokość tej zmniejszonej raty). Wychodzi dokładnie na to samo. Tylko nie masz wtedy przymusu płacenia tego kapitału, robisz to dobrowolnie.

No chyba że masz opłaty od operacji nadpłacenia, to wtedy nie.
  • Odpowiedz