Wpis z mikrobloga

@oslet:

4,4 tys odsetek to NIE JEST LICHWA. Przecież kredytu jest 600 000. To 8.8% pożyczonej kwoty.

czego nie rozumiesz? XD


Związku między zdaniami, które zapisałeś. Wygląda, jakbyś wierzył, że 4,4 tys. to 8,8% z 600 tys.
  • Odpowiedz
@Dorth: każdy ekonomista mówił że stopy procentowe wzrosną Znaczyć się każdy prawdziwym ekonomista, a nie sprzedawca kredytów:p Także ten. Pretensję do siebie, niestety.


Jak dla mnie Bardzo dóbrze ze tak jest.

Mało tego, mam nadzieję że będzie jeszcze bardziej dramatycznie. Że ceny wzrosną 2x co najmniej.

Tylko taka terapia szokowa może uzdrowić ten kraj. Może jak w końcu ludzie ogarną ze politycy nie sa od dawania 500+, a od zarządzania państwem,
  • Odpowiedz
No widzisz, ty wiedziałeś, niestety źle oszacowałeś ryzyko.


@TheGreenBastard: Bambo, prośba, stopy ledwo wróciły do normalności i raczej tu zostaną na lata, może spadną do 4% referencyjnej. Takie kredyty, które #!$%@?ą z rowerka kredytobiorcę przy referencyjnej na poziomie głupich 6% w ogóle nie powinny być udzielane. KNF dał dupy z rekomendacjami.
  • Odpowiedz
@domelradom: Współczuje colego. Ale pamiętaj, że inflacja oznacza także wyższe zarobki przy wyższych cenach. Postaraj się o podwyżkę w następnych miesiącach, dużo łatwiej teraz o dużo wyższe wynagrodzenie. Trochę czasu musi minąć, aż klienci zaczną płacić więcej twojemu pracodawcy i podobne sprawy. Ale jak to się wyreguluje, to twoje zarobki też i wyjdziesz całkiem nieźle na tym. Jeśli jednak nic nie zrobisz w tym kierunku, to będziesz miał tylko coraz wyższe
  • Odpowiedz
@-pafel: ale też żyjemy w bantustanie z najgorszymi warunkami kredytowymi w całej UE, banki mają u nas rok w rok rekordowe zyski. Po raz enty - państwo postkolonialne.
W 2020 rozważałem kredytowanie się i uznałem że mnie nie stać przy takim ryzyku wzrostu stóp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No #!$%@? jaki jestem mądry. Obywatel cywilizowanego świata popukałby się w głowę i dalej spłacał stałe raty za swój
  • Odpowiedz
  • 2
@herbatananoc tak, choć trochę skrót myślowy bo podzielone na 12 miesięcy, oprocentowanie lokat czy kredytów zawsze się w ujęciu rocznym podaje a ratę w miesięcznym.

4,4 tys odsetek w racie to inaczej 8,8% rocznie pobierane od kwoty 600 000
  • Odpowiedz
@Niebieski40: jestem tego świadom. odnoszę się tylko do tego, co napisałeś, ze "nie czytało się karty informacyjnej", owszem czytało i było w niej to co napisałem wyżej. wiec teraz nie wyjeżdżaj z tekstami o sprawdzaniu innych źródeł, bo mowa była tylko o tym co bank przedstawiał, co w obecnej sytuacji jest gowno warte.
  • Odpowiedz
@oslet: Czemu zmniejszać ratę? Lepiej mieć po nadpłacenie kredyt 100tys na 25 lat i mała ratę czy na 15 lat i większa ratę? W którym przypadku będą mniejsze koszty odsetek?
  • Odpowiedz