Wpis z mikrobloga

  • 2
@Cierniostwor no nie wiem, ostatnio zastanawiałem się jak na zerowe stopy reagują w krajach euro. Z jednej strony kredytobiorcy zadowoleni ale w takiej Estonii przy wyższej inflacji jak u nas nie mają żadnej możliwości wpływu na cenę pieniądza , więc mają 15% inflacji, zerowe stopy i weź tam oszczędzaj. Wszystko ma dwie strony
@FLAC:

z odsetkami mam na myśli to że będzie chciał sobie odbić to co spłacil już w odsetkach ponad kapitał. Czyli będziesz chciał sprzedać mieszkanie warte 400k za 800 bo spalciles 400k odsetek z kredytu o wartości 1,2 miliona na przykład.


I może jeszcze sobie doliczy ze w międzyczasie wydał 50k na jedzenie i kupił auto za 150k to może w ogóle sprzeda za milion żeby się odkuć? Ja bym w
@gatineau co ciekawe większość doradców powie Ci coś zupełnie odwrotnego xD pokaże wyliczenie że dłuższy okres to większe koszty albo że raty stałe to większe koszty. I usadzaja swoimi radami różnych Sebastianow i Mariolki na ratach 3,5k na 20 lat z dużymi odsetkami w racie.

Podobnie zresztą z nadpłacaniem. Lepiej jest nadpłacajac ZMNIEJSZAĆ RATĘ a nie skracać okres. Ale 99% ludzi powie Ci co innego bo kalkulator uokik pokazał odwrotnie xD

@
@gatineau: ja się po prostu dobrze bawię patrząc na to bo jestem na swoim bez kredytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale chyba nie znasz Polaka cebula co się zesra niż sprzeda taniej. ON musi dostać o tyle więcej co zapłacił odsetek, bo inaczej byłby stratny a polskiego nie przeżyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@domelradom: to nie powiedzieli ci na czym polega zmienne oprocentowanie jak podpisywales umowe?
No i chyba jak brałeś kredyt musiałeś wiedzieć że oprocentowanie jest chyba najniższe w historii. Czy też nie miałeś pojęcia?