Wpis z mikrobloga

@FrasierCrane z odsetkami mam na myśli to że będzie chciał sobie odbić to co spłacil już w odsetkach ponad kapitał. Czyli będziesz chciał sprzedać mieszkanie warte 400k za 800 bo spalciles 400k odsetek z kredytu o wartości 1,2 miliona na przykład.


@FLAC: Ja komentowałem twój wpis. Jeżeli miałeś coś innego na myśli to z niego to nie wynikało. Oczywiście, że wydarzyć może się wiele i cena sprzedaży (lub trudnosć w sprzedaży
@yggdrasil: bank też ryzykuje, że nie będziesz spłacał tej raty.

Dzisiaj glapczajld też gada że jesteśmy bliżej końca podwyższenia stop i nikt mu nie wierzy, wszyscy biorą na stałe oprocentowanie. Bo pisowskim nominata się nie wierzy.

Winne jak zawsze są 3 strony. Rząd (i "niezależne" NBP) które obniżało stopy w pandemii doprowadzając do inflacji w momencie gdy wszyscy dookoła mieli deflacje, rozgrzewając rynek nieruchomości do maksimum poprzez pompowanie popytu.

Banki które
@durielek2: No co mam Ci powiedzieć. Nam od listopada skoczylo 3300-4500-5800-6900. Stać nas będzie i na 15000 ale kurde WTF, na którymś etapie to przestaje być po prostu logiczne, lepiej będzie sprzedać i się wyprowadzić do Hiszpani…
@Moron nadpłacajac zawsze zmniejszasz kapitał. I lepiej zmniejszać ratę niż skracać okres.

@BudgetRevolution no ale to się stało tylko przez wzrost stóp (WIBORU) xD wcześniej pitoliles że tak się dzieje z powodu nadpłat. Cytuje :

"Nadpłacanie małych kwot na ratach stałych to jest #!$%@? oszustwo.
Nie mozna sobie tego zrobić samemu, bo nadpłacenie tez skutkuje przeliczeniem harmonogramu i cofnięciem cie do raty #1.“


Co może mi powiesz ze tego nie pisałes? XD
2030zl


@domelradom: ale przecież przy zaciąganiu kredyty dostałeś symulację rat przy różnych stopach procentowych. Przecież można było sprawdzić, jakie stopy były na przestrzeni ostatnich 30 lat. Wziąłeś kredyt w momencie kiedy były najtańsze od 3 dekad i dziwisz się, że raty wzrosły.
@TheGreenBastard: ja jak byłem się pytać o kredyt, to doradca mi mówił, że lepiej będzie wziąć na stałe mimo że jest wyższa, bo widać co się dzieje, to było pół roku temu,a ludzie nadal zmienne #!$%@?ą jak Jackson koks(oczywiście nie mówię tu o OP, bo pewno brał kilka lat temu)