Wpis z mikrobloga

#pokazforme #mikrokoksy #mirkokoksy #keto
Dzień dobry miraski i mirabelki. Wstawiam swój rok masy na keto. Były wzloty i upadki. Średnio wyszło 1,8 treningu siłowego na tydzień. Bywało że byłem 4 razy na siłowni tygodniu, ale czasem odpuszczałem. Trochę kontuzji też było. Nie ukrywam, że moim priorytetem było bieganie (2,3 treningu na tydzień). W międzyczasie zrobiłem maraton.

Także nie potrzeba węglowodanów żeby budować masę. Są zresztą na to badania. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17609259/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21131864/

Co zauważyłem na moim budowaniu masy na keto:
1. Surplus kaloryczny nadal jest konieczny; próbowałem ciąć jednocześnie masę i ciągnąć energię ze zgromadzonego tłuszczu, ale to chyba nie działa; maksy się zmniejszały/stały w miejscu
2. Nadal można się zalać tłuszczem, nawet jeśli ograniczasz węglę do 40g.
3. Łatwiej popaść w deficyt kaloryczny niż surplus karolyczny
4. Głód nadal występuje, ale nie wpływa negatywnie na poziom cukru/działanie mięśni; mogę dać z siebie 100% po 18h głodówki
5. Jedzenie węglowodanów przed treningiem nie zmienia nic oprócz pierdów w dupie
6. Spożywanie soli i magnezu jest bardzo ważne; polecam rano spożywać rosół lub wodę z solą himalajską
7. Jak jeść ze znajomymi, to jeden duży posiłek 1500 kcal+, nie dojadać później
8. Wreszcie nie mam senności w dzień i mogę masować bez wzdęć, które miałem 24h/dobę

Co zmieniam?
1. Regularniejsze treningi. Zaplanowane deloady
2. Czyste, chude białko po treningu i dopiero po 1-1,5h syty posiłek z tłuszczem
3. Ograniczenie stosowania IF do 3 dni w tygodniu.

Pozdro
Pobierz bartosz325 - #pokazforme #mikrokoksy #mirkokoksy #keto
Dzień dobry miraski i mirabel...
źródło: comment_1650352313nvcP83a9XjiYnoksQ4TIit.jpg
  • 90
@TS_X9: Nigdy bym nie zbudował masy na zwykłej diecie. Jedynie zalałbym się tłuszczem. Już próbowałem na zwykłej diecie, ale nic z tego nie wychodziło. Nie jestem do tego stworzony. Mogę się tylko pocieszać, że jak wezmę kogoś na bieganie, to po 10km gościu będzię zdychał i prosił o uśpienie, a ja powiem, że fajna rozgrzewka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Łatwiej popaść w deficyt kaloryczny niż surplus karolyczny

4. (...) mogę dać z siebie 100% po 18h głodówki


@bartosz325: no i sorry, muszę się przyczepić
3. nie jest wcale jakieś trudne jak ogarniasz normalne żywienie
4. a to nie wiem, ostatnio miałem 18 godzin głodówki jak zachlałem mordę, ale trening i tak normalnie wszedł
@bartosz325: Zbudowałbys spokojnie masę na normalnej diecie przy odpowiednio ciężkich treningach. Wrzuć swój trening i ciężary na których ćwiczysz. Plus swoją wage aktualna