Wpis z mikrobloga

#pokazforme #mikrokoksy #mirkokoksy #keto
Dzień dobry miraski i mirabelki. Wstawiam swój rok masy na keto. Były wzloty i upadki. Średnio wyszło 1,8 treningu siłowego na tydzień. Bywało że byłem 4 razy na siłowni tygodniu, ale czasem odpuszczałem. Trochę kontuzji też było. Nie ukrywam, że moim priorytetem było bieganie (2,3 treningu na tydzień). W międzyczasie zrobiłem maraton.

Także nie potrzeba węglowodanów żeby budować masę. Są zresztą na to badania. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17609259/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21131864/

Co zauważyłem na moim budowaniu masy na keto:
1. Surplus kaloryczny nadal jest konieczny; próbowałem ciąć jednocześnie masę i ciągnąć energię ze zgromadzonego tłuszczu, ale to chyba nie działa; maksy się zmniejszały/stały w miejscu
2. Nadal można się zalać tłuszczem, nawet jeśli ograniczasz węglę do 40g.
3. Łatwiej popaść w deficyt kaloryczny niż surplus karolyczny
4. Głód nadal występuje, ale nie wpływa negatywnie na poziom cukru/działanie mięśni; mogę dać z siebie 100% po 18h głodówki
5. Jedzenie węglowodanów przed treningiem nie zmienia nic oprócz pierdów w dupie
6. Spożywanie soli i magnezu jest bardzo ważne; polecam rano spożywać rosół lub wodę z solą himalajską
7. Jak jeść ze znajomymi, to jeden duży posiłek 1500 kcal+, nie dojadać później
8. Wreszcie nie mam senności w dzień i mogę masować bez wzdęć, które miałem 24h/dobę

Co zmieniam?
1. Regularniejsze treningi. Zaplanowane deloady
2. Czyste, chude białko po treningu i dopiero po 1-1,5h syty posiłek z tłuszczem
3. Ograniczenie stosowania IF do 3 dni w tygodniu.

Pozdro
Pobierz bartosz325 - #pokazforme #mikrokoksy #mirkokoksy #keto
Dzień dobry miraski i mirabel...
źródło: comment_1650352313nvcP83a9XjiYnoksQ4TIit.jpg
  • 90
@TS_X9: @bartosz325: ale pier#$lisz chłopakowi. w rok zrobił 3kg masy, zobcz jak mu barki urosły+ na klacie wzrosloi łapa tez wieksza. zmarnowales rok czasu, ty chyba zmarnowales 10minut na pisanie glupot pod plusy. jasne nie jest idealnie, ale no dobrze wyszlo+ nie tylko efekty na silce odczul.
napisz mu jeszcze, ze szkoda ze nie wjechal na bombe, tesciu deka i hgh od czasu do czasu i w rok mialbys 20kg
@TS_X9: no a ile ty jako natural myslisz ze zrobisz w rok? 4-5kg to jest max przy wszystkim dopietym na 100%, poza tym gosc nie bierze zadnej kreatyny chyba nic, to jeszcze trudniej. byles kiedys na silce i zrobiles wiecej czy tylko piszesz bo wiesz ?
@xmajami: Jak ty myślisz ze kreatyna to jakiś cud to widać ze #!$%@? się znasz na silce. Piszesz to #!$%@?? Bo chyba wielka litera Ci się zacięła.
@AutoelektronikaGorzow: Ostatnio wzrastała mi waga mniej więcej 1 kg na miesiąc. Na początku keto zszedłem 3 kg z wagi, a później powoli rosło. Kcal nie zamierzam liczyć. Robiłem już to ze 3 lata i znudziło mi się. Zresztą nie da się tego dobrze policzyć jak zapotrzebowanie zmienia mi się z dnia na dzień. Raz walnę 30km na rowerze, raz jakieś 20km biegania, a raz tylko jakiś spacer.
@bartosz325: Nie ma się co oszukiwać, jak na rok to nie jest dobrze. Ale myślę, ze to głównie wina dużej ilości kardio, a nie keto. Robić masę przy regularnym bieganiu takich dystansów jest trudno. Wiec jeśli priorytetem jest sylwetka, to głównie długotrwałe cardio psuje Ci efekty