Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie kupna domu w #usa #texas okolice #dallas z rynku pierwotnego.

Najważniejsza rzecz tu dla każdego #deweloper to infrastruktura drogowa. Drogi zwykle buduje się kilka lat przed rozpoczęciem sprzedaży, często wyglada to tak jak na zdjęciu. Bywają dwu lub nawet trzy pasmowe drogi w szczerym polu do nikąd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak by kto był zainteresowany tematem nieruchomości w Texas, pytać śmiało. Odpowiem, pewnie z opóźnieniem bo właśnie idę spać ;)

Pzdr

#nieruchomosci #budownictwo #kredythipoteczny #hipoteka #stopyprocentowe #mieszkaniedeweloperskie #dom

Pobierz
źródło: comment_16500826201kXQ28vSWbXqVfQENbBP1W.jpg
  • 273
@thoorgal: ok, to po kolei:
1. jaki dom Ciebie interesuje, w sensie ile sqm^2 potrzebujesz?
2. jesli bierzesz kredyt to na ile lat? Dekada, dwadziescia lat, czy wiecej?
3. interesuje Cie prawdziwa piwnica w domu, czyli taka gdzie mozesz wstawic stol do bilarda, pralke, auto i tak dalej?
4. gdzie szukasz domow, w sensie czy po znajomosci czy na stronie typu zillow.com?
5. robisz research ile jest przestepczosci w okolicy?
@Pompejusz: Sama wolałabym mieć duży dom niż mieszkać w bloku (ale jestem #!$%@? biedakiem wiec stać mnie na blok jak na razie), ale mówienie ze w bloku możesz jedynie wyjść na balkon to musi być trolling xD wychodzę i mam 5 minut obok park, 5 minut przychodnie, 5 minut biedronkę, osiedlowy sklep nawet bliżej, mam na osiedlu kilka knajp, mogę wiec spacerować, bawić się, spotykać ze znajomymi - a to wszystko
@asdasdce2w:
1. Dom 2400sqft, min 3 sypialnie najlepiej 4. 3 łazienki
2. Chciałbym 15 lat bo mały procent ok 3.5% przy 30 latach to już 4.25% -4.75%
3. Nie chce piwnicy, na pietrze bedzie fun/gaming room. Na pralkę i suszarkę zawsze jest oddzielne pomieszczenie. Garaż na 3 auta.
4. Na Zillow mało jest nowych Construction, zazwyczaj googluje New home Construction in „miasto”
5. Tu gdzie szukam nie ma przestępczości, każdy ma
@thoorgal: Ok, no spoko a do 16 roku życia jak to wygląda? Jak dzieciak chce do miasta na jakieś dodatkowe zajęcia dojechać to się go wozi czy raczej dostaje kasę i jedsie taksówką? W sensie póki gowniak nie ogarnia jazdy samemu to jesteś skazany na bycie jego szoferem? Bo to w zasadzie jedyne co by mi przeszkadzało do reszty by się dało przyzwyczaić.

P.S.co z obrazem amerykańskich suburbiów z filmów gdzie
@Nihad_Kantic: W stanach kredyty hipoteczne są prawie zawsze na stałym oprocentowaniu. Wszystko oparte jest na Credit score ja mam 800 (na 850 możliwych) to rrso wychodzi 4.25%na 30 lat i 3.45% na 15 lat przy 20% downpayment. Gdy stopy procentowe spadną będę chciał zrobić refinincing i wejść na niższe oprocentowanie.
@Przegrywek123: Całe zachodnie i środkowe stany są takie. Miasta/metropolie oparte są na suburbs połączone autostradami a centra handlowe, parki wplecione są między nimi dlatego żadna komunikacja miejska nie ma tu sensu. Na piechotę możesz przejść się tylko po osiedlu. Zreszta w lecie przy 40C piechota ciężko gdzieś chodzić :)
@w33d: nie masz pojęcia o wielkości Teksasu. Nie sprawdzi się tam żadna komunikacja "miejska" w europejskim rozumieniu.


@Cobesh: idiotyczny argument. Komunikacja miejska się nie sprawdzi nie z powodu wielkości Teksasu, tylko dlatego, że właśnie tak tam budują jak na obrazku - niską gęstością zabudowy i zaludnienia. Metropolia Dallas-Fort Worth ma mniej więcej taką powierzchnię jak aglomeracja Nowego Jorku, ale 1/3 ludności. Powierzchniowo Dallas-Fort Worth jest wielkości jak od Raciborza po
@thoorgal załóżmy że chce postawić coś na cele usługowe. Jakiś budybek pod cokolwiek(warsztat, siłownia, sala ślubna). Czyje są te niezabudowane ziemie gdybym chciał kupić grunt pod inwestycje.


@xqwzyts: nie możesz - zoning na takich osiedlach jest tylko na single family houses. Nie możesz postawić nawet bliźniaka, tylko dom jednorodzinny wolnostojący. Jedyne co się dopuszcza to praca z domu z komputera, nawet jakbyś chciał jakąś mało inwazyjną działalność otworzyć w domu (np.
1. Czy domy od razu mają prąd, wodę, kanalizację, internet?

2. Ile tak średnio jest aut na dom (tak z tego co widzisz, niekoniecznie oficjalne statystyki)

3. Jak jest osiedle typu suburbia i sąsiedzi mają sporo aut to te auta mieszczą się na podjeździe czy parkują na ulicy pod domem

3a. Jeżeli pod domem to czy jest jakaś nerwowość między sąsiadami o to, że "TWÓJ PIKAP STOI POD MOJĄ POSESJĄ ŁOTERSON!"

4.
@p0lybius:

@thoorgal: jakie trzeba spełnić formalności żeby kupić nieruchomość w USA? Czy Polak bez podwójnego obywatelstwa USA, który nie przebywa tam na stałe i tak dalej, a jest po prostu turystą z dupy, może ot tak wejść w posiadanie działki? Czy to zależy od stanu?


Musisz mieć dobry Credit score żeby kupić dom na kredyt, sprawdzana jest tez długość historii kredytowej No i na koniec wysokość zarobków na dzień brania
@thoorgal: tak z ciekawości, jakiś czas temu słyszałem że domy w USA buduje się z drewna bo szybciej i taniej. Zastanawia mnie o ile drożej było by postawić sobie dom murowany ( ͡º ͜ʖ͡º)
@thoorgal: Będąc obcokrajowcem potrzebne są jakieś specjalne dokumenty/pozwolenia żeby kupić dom? Czy mogę po prostu pojechać i kupić nie mając zielonej karty? Może się orientujesz czy taki dom jakoś zwiększa szanse na otrzymanie zielonej karty?