Wpis z mikrobloga

@K4KU: gdzie spędziłeś ostatnie 10 lat, pod kamieniem? Mnostwo ludzi interesuje sie gotowaniem, coraz więcej ludzi chce zjeść dobrze a nie napchać się żeby tylko zaspokoić instynkty. W tv dziesiątki programów kulinarnych z wysoką oglądalnością, mnóstwo stron, kont na portalach z samym jedzeniem dla zainteresowanych. Sama się cały czas uczę, czytam, jak gotować lepiej i smaczniej a Ty się pytasz jaki jest sens wrzucenia zdjęcia dobrze przygotowanego burgera, no serio?
  • Odpowiedz
@Sylwunia:
Dzięki za linka. To jajko mi nie pasuje jako spoiwo do mięcha :P w teorii tylko przyprawy i mięcho samo.

Jakoś lepiej się to smaży?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Arxr: szczerze mówiąc podejrzałam z 10 przepisów na mięcho z neta i dlatego dałam to jajko, ale czy to coś zmieniło to nie wiem ;)
  • Odpowiedz
Giga burger w moim wydaniu ( ʖ̯)


@Sylwunia: wygląda efektownie... i to wszystko. Co za przyjemność z jedzenia takiego? Mając do wyboru takie bydlę i np. 3 małe identyczne burgery wybrałbym to drugie - bo wolę zjeść burgera ciepłego, nie brudząc się po uszy.
  • Odpowiedz
cofnij się 10 lat do tyłu i jakbyś zrobiła coś podobnego to by pomyśleli że walnięta/y jakiś bo zdjęcia jedzeniu robi


@K4KU chyba tylko debil by tak pomyślał
  • Odpowiedz