Wpis z mikrobloga

Rozumiem wystawa, jakaś książka kucharska etc ale tu? Albo FB / IG? Podbicie swojego ego? Like'y, plusy? Samoocena? O co chodzi?


@K4KU: we wszystkim co wymieniles chodzi o wlasne doznania. W tym wypadku sa to doswiadczenia smakowe (i w sumie tez estetyczne)
  • Odpowiedz
@Sylwunia: w #!$%@? ładny. A powiedz mi jakim cudem zmieściłas 800g wołowiny do jednego burgera? Ja jak daje 250 to już jest bydlak. Nawet jakbym dał dwa to nadal będzie tylko 500g :O
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@erdetmxt: @paragony: Z ręką na sercu weszło 800g mięsa :) na dwa kotlety musiałam usmażyć dlatego też dość wysoki ten burger wyszedł. Cebulka czerwona była, może nie kandyzowana ale podsmażona na patelni po boczku czyli fajna aromatyczna wyszła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tino: Aż tak się nie znam na tym, po prostu lubię sobie coś dobrego ugotować. Przeważnie poluję na fajne przepisy na necie. Wyżej wstawiłam linka do przepisu z którego korzystałam do zrobienia tej bułki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wi1qqqq: czytałeś wcześniejsze komentarze czy przyszedłeś tu tylko po to żeby mi pocisnąć? Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pomyśleć, że jedna osoba jest w stanie zjeść takiego wielkiego burgera
  • Odpowiedz
@Sylwunia: ja np zamiast robić takie giga burgery na pół metra wysokości robię dwa mniejsze, dużo wygodniej się je i nie trzeba wbijać na pal żeby się nie rozleciały. Polecam ten stan, no ale wiadomo, kto co lubi :)
  • Odpowiedz
@K4KU: Twój pierwszy komentarz

zawsze się zastanawiam co ludzie mają w głowach aby robić zdjęcia jedzeniu? Rozumiem wystawa, jakaś książka kucharska etc ale tu? Albo FB / IG? Podbicie swojego ego? Like'y, plusy? Samoocena? O co chodzi?


Nie widze ani słowa o tagach, za to widzę jakiś nieuzasadniony ból dupy. Nie jesz mięsa, a byś chciał? Masz alergie na sałatę?
  • Odpowiedz