Wpis z mikrobloga

Wstawaj, twoja pensja znowu wynosi 1100 zł za #!$%@? na cały etat + darmowe nadgodziny. A jak się nie podoba to mam 10 chętnych na twoje miejsce.


@Jegwan: Polska się bogaci, zarobki polaków są większe niż w 2014 jak do tego doszło nie wiem, pewnie dzięki wspaniałej zasłudze pisu. xd równie dobrze że ruskie onuce z konfabulacji mogliby rządzić, to nie ma znaczenia
@Jegwan: Pieprzysz kocopoły jak potłuczony albo zasuwasz przez te wszystkie lata na minimalnej pensji, to wtedy tak, rządy PiSu mogą Ci się podobać. Tusk Ci ustalał pensję? Kiedy? Pracowałeś u niego? A może pensje to jednak kwestia koniunktury gospodarczej i własnych kwalifikacji? Za gówno pracę do tej pory dostaje się gówno płacę.
@Jegwan: po kolei:
- na jakiej podstawie twierdzisz, że osoba wchodząca na rynek pracy w 2014 miała 1100 zł na rękę? Oczywiście, sam mogłeś tyle mieć, ale na jakiej podstawie uważasz, że to powszechne? Załączam wykres z medianą zarobków w 2013 (spójrz na przedział 21-25), który w żaden sposób nie potwierdza twojej narracji.
- co ma do tego PO? Czy to Tusk wypłacał te pensje?
- co takiego zrobił PiS (i
NapalInTheMorning - @Jegwan: po kolei: 
- na jakiej podstawie twierdzisz, że osoba w...

źródło: comment_1627631582rWiw0kln25IuPa34xjeTsn.jpg

Pobierz
koszt wynajmu mieszkania w mieście powiatowym ~1000 zł + opłaty


@Jegwan: #!$%@? mnie to obchodzi. Jakie fikołki jeszcze odwalisz, by tylko wyszło na Twoje? Napisałeś 1100 i z dupy je wyciągnąłeś. Poczytaj GUS zanim wysrasz takie dane z dupy.
Ja też mogę walić fikołki, masło kosztowało 2x mniej, a moja pensja nie wrosła 2x, a lubię masło, itp.
@NapalInTheMorning: wszystkie podane przez Ciebie kwoty są brutto. Uważam tak na podstawie doświadczeń własnych i swoich znajomych. Mediana niewiele mówi, bo jest to wartość średnia, gdzie uwzględniane są zarobki oskarków i juleczkę pracujących u bogatych rodziców. Rynek pracy po odejściu Po od władzy gwałtownie się polepszył dla pracownika. Uważasz, że rząd nie ma wpływu na dobrostan obywateli i rynek pracy?

@Ranmus: Obecnie nie zasuwam już za minimalną, ale wchodząc na
Wstawaj, twoja pensja znowu wynosi 1100 zł za #!$%@? na cały etat + darmowe nadgodziny. A jak się nie podoba to mam 10 chętnych na twoje miejsce


@Jegwan: Chyba Ci się 2014 z 2004 rokiem pomylił.

@lukaszw_: Mam gdzieś paski z wypłat po zawodówce z 6k brutto więc nie - pewnie był nierobem na utrzymaniu matki wtedy i tak sobie wyobrażał prace po studiach z tarcia chrzanu
@Jegwan: nie przesadzaj, trzeba byc obiektywny. Ja bylem na stazu gdzies w 2012 i mialem 900zl, ale bylem na studiach i nie musialem wynajmowac. Po studiach w 2013 zatrudnili mnie na uop za 3200 netto. Do tego marna pensja zony 1600zl, ale razem zylismy jak króle i stac nas vylo na kredyt w centrum gdańska na 280k.
Teraz mamy dzieci jest szalejaca inflafa i mimo ze razem mamy w zaleznosci od
wszystkie podane przez Ciebie kwoty są brutto.


@Jegwan: czyli co? 2800 brutto to to 1100 na rękę?

Mediana niewiele mówi, bo jest to wartość średnia, gdzie uwzględniane są zarobki oskarków i juleczkę pracujących u bogatych rodziców. Rynek pracy po odejściu Po od władzy gwałtownie się polepszył dla pracownika.

Specjalnie podałem medianę, bo to NIE jest średnia i nie bierze pod uwagę zarobków bogatych Oskarków. Mediana podaje środkową wartość zarobków
@suqmadiq2ama: Fakt, że była nadprodukcja osób po studiach i wtedy po zawodówce zarabiało się więcej. Piszę ze swojego doświadczenia co wyraźnie zaznaczyłem. Nigdy nawet nie mieszkałem z matką więc zachowaj swoje rozkminy o moim życiu dla siebie.

@lukaszw_: wchodziłem na rynek legalnej pracy z wyższym wykształceniem zdobytym na państwowej uczelni. Jeśli uważasz pracę w biedronce za 2k brutto za dobrobyt to powodzenia.