Wpis z mikrobloga

@Jegwan: ja tak tylko pragnę podkreślić, że od 2014 świat(a w tym Polska) poszedł do przodu i to nie dzięki PiSowi a pomimo PiSowi. Za PO mieliśmy też gorsze telefony, ale naczelnik Jarosław nie ma z tym nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@Ranmus: Ja nie chwalę pisu, ale z mojego subiektywnego punktu widzenia sytuacja poprawiła się w czasie trwania ich 1 kadencji. Obecnie jest coraz gorzej. Dziwi mnie jedynie zachwyt nad Tuskiem i PO, które w czasach swoich rządów całkowicie się skompromitowało i było obiektem powszechnej nienawiści.

I nie, nie prowadzili zrównoważonej polityki budżetowej chcąc ściągać w czasach kryzysu "uchodźców" i utrzymywać ich z pieniędzy osób, które #!$%@?ąc na cały etat nie
  • Odpowiedz
Nadprodukcja magistrów w tym okresie powodowała, że prosty pracownik fizyczny zarabiał więcej niż młodzi na stanowiskach umysłowych.


@Jegwan: Ufff, na szczęście przyszedł Pan PiS i powiedział młodym ludziom co mają robić ze swoim życiem, żeby więcej zarabiać. Zły Tusk nie chciał powiedzieć, bo nienawidzi Polski i produkował magistrów!1111!11

Co zrobił dla ciebie PiS, że zarabiasz dziś więcej? Może mniejsze podatki płacisz? (tylko nie pisz o zwolnieniach z podatków dla młodych,
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: Nie jestem beneficjentem 500+, ulgi dla młodych, ani innych przejawów rozdawnictwa pisu.

Temat jest o Tusku, za którym tutaj wzdychacie, a to zwykły kłamca - jeśli masz pamięć złotej rybki to odszukaj obietnice o zmniejszaniu podatków i likwidacji części (np. abonamentu rtv) i porównaj z rzeczywistymi działaniami, które szły w odwrotnym kierunku.
  • Odpowiedz
@Jegwan: no to co zrobił PiS a czego nie zrobił Tusk, że ludziom żyje się lepiej o czym od początku piszesz? Poza socjalem, który jest oczywistym haraczem dla wybranych grup społecznych za głosy w wyborach. NO NIC.

Podatki w Polsce nawet do tej pory nie były w Polsce zbyt wysokie (nie, Polska nigdy nie będzie rajem podatkowym, zapomnij), indeks wolności gospodarczej rósł za Tuska (spada obecnie) a podniesiony VAT jest
  • Odpowiedz
@Jegwan: Emigrantów z Afryki każdy się bał i fakt, PO się tym skompromitowała. Ale to jest takie gdybanie co by było gdyby. Mimo wszystko w zamian za to jesteśmy zalewani Ukrańcami, którzy mimo kręgu kulturowego bliższego naszemu też już zaczynają nam ciążyć. Po pierwsze na pewnych etatach zablokowali skutecznie wzrost płac, po drugie przestępczość wzrasta. Sam już miałem nieprzyjemne sytuacje związane z nimi.

Prawda jest taka, że jeśli nazywać PO
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: Skieruj to pytanie do jakiegoś zwolennika PiS, ja nim nie jestem. Wiem natomiast, że Tusk to obrzydliwy kłamca i za czasów jego rządów nie żyło się lepiej. Pamięć złotej rybki i propaganda wywołuje nostalgie za tą polityczną miernotą.
  • Odpowiedz
@Ranmus: Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś oprócz 2 ostatnich zdań. Po i PiS naprawdę wiele się nie różnią, dlatego nostalgia za kłamcą Tuskiem to przejaw głupoty.
  • Odpowiedz
Niewyrośnięty lewak, co? gdybyś tylko mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem i mieć za sąsiada opalonego "inżyniera" urodzonego w jaskini xD


@Jegwan: nie musisz nic więcej pisać w tym wątku.

Nie pamiętasz rządów PO i uważasz że gdyby rządzili byłoby lepiej.


kulą w płot, ale kończę. zmykaj.
  • Odpowiedz
@Jegwan: Oj różnią się i to dużo. Wolę kłamcę Tuska, który sprzedał kiełbasę wyborczą pokroju 3x15% i jej nie spełnił, niż Kaczyńskiego, który spełnia wdrożenie nowych podatków.

Pomijając już kwestię rządzenia, podatki, co kto naobiecywał, kto czego nie zrobił, weźmy prostą symulację zróbmy. Mam na koncie 200k złotych i chcę kupić mieszkanie za pół miliona bez kredytu. Za PO miałbym powiedzmy 3% na oszczędnościowym i 1% inflacji, więc mój kapitał rósłby rok rocznie 4k zł rocznie. Po 10 latach miałbym ponad 40k zł więcej. Już totalnie upraszczam procenty na potrzeby symulacji i wiem, że to nie tak się liczy.

Teraz weźmy za PISu przed pandemią oprocentowanie 1% i inflację 3% czyli tutaj tracę 4k zł rocznie, więc po 10 latach jestem 40k zł w
  • Odpowiedz