Wpis z mikrobloga

@Atomizer69: Próbuje merytorycznie dyskutować, ale większość odpowiedzi to emocjonalne reakcje fanów Tuska i nic nie wnoszące zaczepki jak ta twoja. Ciężko dyskutować z trolami, dziećmi i nawiedzonymi homoseksualistami (w twoim przypadku jest chyba combo tych 3 cech).
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że w 2014 minimalna to było 1680 brutto, czyli 1237 netto. Skąd masz te 1100?.


No minimalna na umowę o pracę xD
Szkoda że w tamtym czasie śmieciówki nie były objęte minimalną, a w internecie karierę robiły memy typu "1zł za godzinę brutto i umowa o dzieło, bo mam już 10 na twoje miejsce". Krótka jest pamięć wykopka:
https://forsal.pl/artykuly/746662,240-zl-za-godzine-czyli-glodowe-stawki-za-prace-na-umowach-smieciowych.html
@lukaszw_:
  • Odpowiedz
na jakiej podstawie twierdzisz, że osoba wchodząca na rynek pracy w 2014 miała 1100 zł na rękę? Oczywiście, sam mogłeś tyle mieć, ale na jakiej podstawie uważasz, że to powszechne? Załączam wykres z medianą zarobków w 2013


Załączasz wykres dla UOP, gdzie wtedy 80% młodych robiło na zleceniu, wielu poniżej minimalnej.

co takiego zrobił PiS (i czego nie zrobiłoby PO), że teraz te pensje są wyższe?


Objął
  • Odpowiedz
@Jegwan: Ale Ty nie dyskutujesz merytorycznie tylko żyjesz sobie w tej własnej bańce i myślisz, że świat wtedy tak wyglądał i tyle. Mylisz się i to bardzo. Ja w kończyłem pierwsze studia w 2008 roku i potrafiłem zależnie od tego co robiłem, wyciągnąć albo duże pieniądze albo mizerne. Pracowałem w jedne wakacje w sklepie za 4/h na godzinę, a po godzinach rozwijałem internetowe biznesy i zarobiłem w te jedne wakacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: wakacje 2012, staż wakacyjny 4k brutto umowa student 0 doswiadczenia. Koniec 2012 przejściowa praca za 2300netto 3 mies, marzecz zmiana praca z polecenia ze stażu wakacyjnego w marcu 2013 za średnia krajowa, 4 miesiące doświadczenia. Kraków. Wynajem 65m na przeciwko AGH 15 minut z buta do rynku 1400 plus opłaty. Pochodzę z okolic puszczy białowieskiej, ojciec kierowca tira, matka rencistka. 0 koneksji i było biednie.
  • Odpowiedz
@Ranmus: Szanuję Twoją zaradność, ale człowiek pracujący legalnie na pełen etat nie powinien zarabiać kwot nie wystarczających na wynajem kawalerki i do tych "złotych lat" rządów PO się odnoszę. Jeżeli PO "miało przewaloną sytuację" to dlaczego zapowiadali 2k zasiłku + mieszkanie dla "uchodźców", których nikt w kraju oprócz skrajnego lewactwa nie chciał? To było plucie w twarz uczciwym, pracującym Polakom.

@wfm125m: Sam piszesz, że "było biednie". Dlatego wzdychanie
  • Odpowiedz
Nie, w dużych miastach wojewódzkich. Jak człowiek z wyższym wykształceniem dostał jakąkolwiek pracę na uop to się cieszył. Z moich znajomych 3/4 wyjechało za granicę, bo koszt wynajmu mieszkania był wyższy niż wynagrodzenie.


@Jegwan: Sam pamiętam, jak na mojej wiosce w Polsce B24 był głód. Połowa kolegów z klasy umarła z głodu, druga połowa zjadła koleżanki i był potem problem na studniówce, ehh. Ja byłem z bogatego domu, mieliśmy 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: ale bajki w 2014 byłem jeszcze prostym pracownikiem fizycznym i zarabiałem tyle w tydzień w normalnej pracy i nie znam nikogo kto zarabiał 1000 zł. Zmyślacie bajki i myli wam się że 2010 to były w Polsce lata 90
  • Odpowiedz
@Parker_: Gdybyś przeczytał cały wątek to wiedziałbyś, że pisałem o zarobkach osoby po studiach, wchodzącej na legalny rynek pracy. Nadprodukcja magistrów w tym okresie powodowała, że prosty pracownik fizyczny zarabiał więcej niż młodzi na stanowiskach umysłowych.

Nie zmyślam bajek, bo sam pracowałem na uop (wtedy większość umów to były śmieciówki) za najniższą krajową.
  • Odpowiedz
Szanuję Twoją zaradność, ale człowiek pracujący legalnie na pełen etat nie powinien zarabiać kwot nie wystarczających na wynajem kawalerki i do tych "złotych lat" rządów PO się odnoszę. Jeżeli PO "miało przewaloną sytuację" to dlaczego zapowiadali 2k zasiłku + mieszkanie dla "uchodźców", których nikt w kraju oprócz skrajnego lewactwa nie chciał? To było plucie w twarz uczciwym, pracującym Polakom.


@Jegwan: Ale tak było od zawsze (w kwestii za dużego kosztu
  • Odpowiedz