Wpis z mikrobloga

@Iskaryota: nic nowego. Polecam lekturę na Żałuje rodzicielstwa. Jest ogrom ludzi którzy ulegli presji na posiadanie dziecka, a teraz są w przysłowiowej dupie. Wpis sprzed kilku dni:

PYTANIE CZYTELNICZKI:


Nie rozumiem jednej rzeczy.

Kiedy byłam bezdzietna słyszałam non stop:


* dziecko to skarb,

*twoje życie będzie niepełne bez dziecka,

*co to za rodzina bez dziecka,

*mąż cię zostawi,

*jaka kobieta nie chce mieć dziecka,

*a szklanka wody,

*a samotność na starość,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Iskaryota: Jedyne co mi się kojarzy z płakaniem po alko to Michał Bajor. Podobno od dawien dawna lubi przygrzać w palnik i jak się młodość i koledzy oraz koleżanki skończyły to jakimś wywiadzie mówił, że szczerze żałuje, iż w dobrych czasach kariery miał w dupie zakładanie rodziny oraz dzieci, bo nie czuje tego w ogóle, a teraz jest bardzo samotny i już tylko z rozpędu na te swoje koncerty jeździ.
@Iskaryota: : czy ci znajomi to reprezentatywna grupa ludzi czy 25-35 latkowie z dziecmi w wieku 1-3 lat ktorzy dotychczas mieli bogate zycie towarzyskie, a dziecko ich tego pozbawilo? Zeby nie bylo, sam uwazazam ze rodzicielstwo to taki miedzynarodowy scam majacy na celu przedluzyc gatunek kosztem mlodych ludzi, ale ja z kolei nie znam nikogo 35+ kto zaluje ze ma dzieci, za to znam sporo bezdzietnych dziwakow ktorzy desperacko staraja sie
@TatusMuminka: niby są laski które nie chciały mieć dzieci jednak jakoś dziwnym trafem każda taka panna 40+ ma jakiegoś zwierzaka czy to psa czy kota by mieć się kim opiekować. To nie jest łatwy temat, podobno niechęć posiadania dzieci przez kobiety wynika z tego że same czuły się jako balast dla swoich rodziców (rodzice mogli takiej rzucać teksty że tylko im przeszkadza, dużo kosztuje etc) i zostało to potwierdzone jakimiś badaniami
Spotkaliście jakiegoś antynatalistę, który płakał po alkoholu, że żałuje decyzji o dziecku (tudzież jego braku)?


@Iskaryota: owszem. wiele osób nie decyduje się na dzieci z różnych powodów, a później tego żałują. nawet nie potrzeba do tego alkoholu, przecież to zupełnie naturalna reakcja, że z czasem człowiekowi się zmienia optyka.