Wpis z mikrobloga

Spotkaliście jakiegoś antynatalistę, który płakał po alkoholu, że żałuje decyzji o dziecku (tudzież jego braku)?

Nie? Ja też nie.

Za to już trzeci znajomy wypłakał mi się w ramię, że dziecko go przerosło, że związek nie ten, że nie daje rady.

#antynatalizm #childfree
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iskaryota: nic nowego. Polecam lekturę na Żałuje rodzicielstwa. Jest ogrom ludzi którzy ulegli presji na posiadanie dziecka, a teraz są w przysłowiowej dupie. Wpis sprzed kilku dni:

PYTANIE CZYTELNICZKI:


Nie rozumiem jednej rzeczy.

Kiedy byłam bezdzietna słyszałam
  • Odpowiedz
@Iskaryota:
założę się, że istnieją i tacy, którzy żałują dzieci jak i tacy, którzy żałują, że dzieci nie mają. to że ty kogoś takiego nie spotkałeś to nie znaczy, że oni nie istnieją
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Iskaryota: Jedyne co mi się kojarzy z płakaniem po alko to Michał Bajor. Podobno od dawien dawna lubi przygrzać w palnik i jak się młodość i koledzy oraz koleżanki skończyły to jakimś wywiadzie mówił, że szczerze żałuje, iż w dobrych czasach kariery miał w dupie zakładanie rodziny oraz dzieci, bo nie czuje tego w ogóle, a teraz jest bardzo samotny i już tylko z rozpędu na te swoje koncerty jeździ.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: trzeba dodać też do tego, że dzieci są różne, niektórzy rodzice są zmęczeni, często również rozczarowani, gdy pojawiają się ciągle kolki, płaczące dziecko, nieśpiące i wiele innych problemów. A niektóre są praktycznie bezobsługowe, śpiące 16 godzin na dobę.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: wow, nie spotkałeś osobiście wyznawców niszowej ideologii skupiającej głównie białych mężczyzn niechcących mieć dzieci, którzy nie płakali, że… nie mają dzieci.

Za to spotkałeś trzech przedstawicieli reszty świata, którzy nie byli zadowoleni z rodzicielstwa. Sekta 1:0 Metodologia badań, pora na CSa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Że niby nie ma ludzi którzy będąc starsi żałują, że nie zdecydowali się na dziecko? Przecież tacy ludzie to norma tylko już 40+ gdy to dziecko staje się nieosiągalne.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: : czy ci znajomi to reprezentatywna grupa ludzi czy 25-35 latkowie z dziecmi w wieku 1-3 lat ktorzy dotychczas mieli bogate zycie towarzyskie, a dziecko ich tego pozbawilo? Zeby nie bylo, sam uwazazam ze rodzicielstwo to taki miedzynarodowy scam majacy na celu przedluzyc gatunek kosztem mlodych ludzi, ale ja z kolei nie znam nikogo 35+ kto zaluje ze ma dzieci, za to znam sporo bezdzietnych dziwakow ktorzy desperacko staraja
  • Odpowiedz
@wykolejony: same story ze ślubami. "Kiedy kupisz pierścionek?" "planujecie coś razem?" A w dniu ślubu "koniec wolności chłopie" "po co ci to było". Robię zdjęcia na ślubach i te dziaderskiej teksty tak w-------ą, że tym wujkom sam osobiście przyłożyłbymm lepe na ryj. Jak się hajta to znaczy że tego chce... Obrzydzanie takiego dnia tego typu odżywkami jest obrzydliwe
  • Odpowiedz
@TatusMuminka: niby są laski które nie chciały mieć dzieci jednak jakoś dziwnym trafem każda taka panna 40+ ma jakiegoś zwierzaka czy to psa czy kota by mieć się kim opiekować. To nie jest łatwy temat, podobno niechęć posiadania dzieci przez kobiety wynika z tego że same czuły się jako balast dla swoich rodziców (rodzice mogli takiej rzucać teksty że tylko im przeszkadza, dużo kosztuje etc) i zostało to potwierdzone jakimiś
  • Odpowiedz
Spotkaliście jakiegoś antynatalistę, który płakał po alkoholu, że żałuje decyzji o dziecku (tudzież jego braku)?


@Iskaryota: owszem. wiele osób nie decyduje się na dzieci z różnych powodów, a później tego żałują. nawet nie potrzeba do tego alkoholu, przecież to zupełnie naturalna reakcja, że z czasem człowiekowi się zmienia optyka.
  • Odpowiedz