Wpis z mikrobloga

Namiar na bezpieczną aborcję.

Czy wiecie, że odmowa aborcji może mieć negatywne konsekwencje na całe życie? Dr Diana Greene Foster z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadziła trwające 10 lat badanie, które objęło ponad 1000 osób i 30 klinik aborcyjnych.

Osoby, które wzięły udział w badaniu, próbowały przerwać ciążę, ale nie udało im się to z powodu na przykład trudnego dostępu do aborcji spowodowanego m.in. brakiem pieniędzy. Znaleźli się tam również ludzie, którzy zrezygnowali z wykonania aborcji przez stygmatyzację. Najczęściej ze strony najbliższych, tj. rodziny, która odwodziła ich od tej decyzji.

Wyniki badań pokazały, że osoby, którym odmówiono dostępu do aborcji
- mają obniżoną samoocenę, nie wierzą, że mogą zmienić coś w swoim życiu
- są trzykrotnie bardziej narażone na bezrobocie
- częściej pozostają z agresywnymi partnerami
- mają częściej problemy zdrowotne, które mogą utrzymywać się przez lata
- mają czterokrotnie większe szanse na życie poniżej progu ubóstwa
- odczuwają niepokój

Dlatego dostęp do aborcji to nie jest jakiś przywilej. To jest PODSTAWOWE PRAWO CZŁOWIEKA.

Zatem jeśli jesteś w niechcianej ciąży, to pamiętaj - nie jesteś sama!

43/x

#aborcja #codziennepowiedzkomus <-tag do czarnolistowania/obserwowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO DZISIEJSZEGO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
Amishia - Namiar na bezpieczną aborcję. 

Czy wiecie, że odmowa aborcji może mieć n...

źródło: comment_1618335418OdCDkwhkjqQejghtvzvEtP.jpg

Pobierz
  • 58
@Amishia: dzisiaj zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz. W takich Niemczech i Czechach są kliniki aborcyjne, ale robią tam aborcje do 12 tygodnia. A co jak w badaniach wyjdzie zespół downa? To wychodzi później niż w 12 tygodniu, więc taka klinika odpada, tak? Można wtedy jeszcze coś zrobić, np farmakologicznie, czy już raczej "po ptakach" i jest się w dupie na resztę życia?
@poprostuzyj: Znaczy że się da to wiem, tylko na tyle co czytałem o tym w Niemczech, to warunkami aborcji w Niemczech jest <12 tydzień i ciekawi mnie czy ZD, o którym tam nie było (ale i przyznaje że za dużo nie czytałem), jest dodatkową możliwością czy jak to wygląda. Na szczęście pytam tylko hipotetycznie więc ewentualny brak szczegółów mi nie zaszkodzi.