Wpis z mikrobloga

@Walus002: Wysłanie czegokolwiek na orbitę to ogromne koszty. A jeśli chodzi o zanieczyszczenia, to nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale wydaje mi się, że skoro nadal to praktykujemy, to widocznie nie jest to zbyt szkodliwe dla środowiska. Może kwestia spalania w bardzo wysokiej temperaturze oraz tego, że zanim jakiekolwiek resztki (w postaci bardzo przetworzonej termicznie, głównie pewnie gazowej) trafiłyby w okolice powierzchni, to byłyby już unieszkodliwione
@SpaghettiSupernova: nie wiem, po prostu mnie te naiwne rozumowanie rozbawiło. Ja zakładam, że po prostu inaczej się nie da, jestem ciekaw czy ktoś w ogóle szkody dla środowiska policzył, ale obstawiam, że przeciętny kopciuch na podlaskiej wsi wyemituje przez swoje życie więcej trujących substancji dla szarego Kowalskiego, ale to tylko gdybanie XD
@geuze: Filmik podzielony jest na części. Od 51:35 jest podsumowanie. Ogólnie chodzi o to, że rakiety są bardzo różne - jedne wydalają np. tylko w wodę jako produkt spalania, inne są ekstremalnie toksyczne. Natomiast jeśli chodzi o wpływ przemysłu kosmicznego na środowisko, to rakiety mają praktycznie niezauważalny wpływ w porównaniu np. z samolotami odrzutowymi. Natomiast to dzięki rakietom mamy m. in. satelity klimatyczne, które są niezwykle cenne jeśli chodzi o badanie