Wpis z mikrobloga

Mój ostatni wpis okazał się być bardziej prowokujący niż myślałam, dlatego pozwalam sobie na przedstawienie sytuacji i słucham Waszych sugestii.

Od 2019 pracuje u mnie w firmie facet, koło 40stki który zajmuje się tematami technicznymi (wsparcie sprzedażowe, wsparcie działu technicznego, wsparcie posprzedażowe działu produkcji).
Od początku był trochę specyficzny, swoją pracę robił miernie, ale jakoś sobie radził.

Przez ostatnie miesiące wszystkich denerwuje, wykonuje swoje obowiązki niestarannie, jest nieterminowy. Nie są to poważne uchybienia, raczej takie które wszystkich którzy się do niego zgłaszają po wsparcie tylko irytują.
Napisałam, że się do niego zgłaszają? No właśnie wszyscy tego unikają xD jego czas pracy jest dzielony w koszty kilku działów, ale każdy unika go jak ognia i potem na siłę koszty jego pracy są wrzucane w działy.
Zna się na tym co robi, ale ma idiotyczne żarty, irytujący sposób mówienia, wyglądem raczej odstrasza ¯\(ツ)_/¯

Ostatnio jak zrobiło się cieplej, zaczął jeździć do pracy rowerem. Gdyby przyjechał, przebrał się i zaczął pracę to okej.
Ale typ łazi jak idiota w tym swoim stroju po biurze, śmierdzi jak menel i jeszcze ostatnio przyniósł rower do biura na piętro. Chyba aby się nim pochwalić, bo gadał kilku osobom o nim i każdy miał go.... Gdzieś.

I przechodząc do sedna: prezes mi powiedział, że mam go postawić do pionu albo go zwolni.
Ale jak ja mam go postawić do pionu? Mam mu powiedzieć umyj się, przestań mówić głupie żarty, przestań być irytujący?¯\
(ツ)_/¯

Przecież taki idiota musi skończyć z wypowiedzeniem... Tym bardziej, że dobrze się sprzedał na rozmowie rekrutacyjnej i zarabia więcej, niż powinien

Wołam wszystkich mądrych z poprzedniego wpisu
@iEarth: @smierdakow: @4833478: @Quimeen: @Obserwator_od_10_lat: @johnweak: @Centuri0n: @stormkiss: @monarchista: @bartdziur: @blackphoenix: @kiellbaska: @ScaRRyMaN:

#praca #pracbaza #rower #pytanie #problemypierwszegoswiata #kiciochpyta
  • 63
  • Odpowiedz
@Agatk Jak to się stało, że ktoś tak niekompetentny jak Ty został kierownikiem? Poza tym nie masz w ogóle umiejętności miękkich, a takie są niezbędne do kierowania ludźmi. I nie gadaj, że on nie jest pod Tobą formalnie bo to śmieszne, że chcesz go zwolnić, ale nie możesz zwrócić uwagi.
Po 1, skoro robił swoją pracę słabo trzeba było z nim pogadać, że oczekiwania wobec niego są wyższe i pozostałe osoby
  • Odpowiedz
@Agatk: To ja mimo że uja się znam na zarządzaniu ludźmi jakąś bym tą sprawę załatwił.. Mietek pozwól na chwilę.. szef chce cię zwolnić daltego i dlatego.. poza tym.. to.. i tutaj wymieniasz co napisałaś nam..
Ogarniasz się w tym tygodniu a jak nie to elo.. teraz ciężko o robotę także przemyśl sobie.
  • Odpowiedz
@Agatk: i to jest wlasnie kwintesencja tego, jak upadlo (zwlaszcza nasze, ale w innych nie jest jakos duzo lepiej) nasze spoleczenstwo.

Zadzqon do @Phyrexia , HaeRuwa na pewno pomoze. Chyba, ze Ty jestes HRem i zdziwiona, ze mususz robic swoja robote i ojej, jak :D

Nawet bym powiedzial jak masz to ogarnac, ale zazwyczaj jak ktos musi robic za mnie moje obowiazki to mu place lub to wynagradzam.
  • Odpowiedz
@Agatk słaba jesteś ja polsilver. Przeprowadzasz jakiekolwiek rozmowy z pracownikami nie tylko na śmieszne branżowe tematy? Jak by mój kierownik bał mi się zwrócić uwagę w rozmowie na takie rzeczy to bym padł ze smiechu. I jeszcze pytanie o poradę na wykopie gdzie 80% ludzi ma jakieś zaburzenia.... no ja #!$%@? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Agatk: Panie Jacku, proszę a słowo. Sprawa jest delikatna, współpracownicy narzekają na Panskie zachowanie, konkretnie na niewybredne żarty. Ja osobiście do żartów nic nie mam, ale niestety pozostałe osoby zaczęły się skrwzyc i unikać korzystania z Panskiego wsparcia z tego powodu. A to dla nas jest to już problemem. Proszę o powściągliwość i o stonowanie poczucia humoru a w kontaktach z kolegami z pracy proszę się skupić na kwestiach merytorycznych.
  • Odpowiedz
Przez ostatnie miesiące wszystkich denerwuje, wykonuje swoje obowiązki niestarannie, jest nieterminowy. Nie są to poważne uchybienia, raczej takie które wszystkich którzy się do niego zgłaszają po wsparcie tylko irytują.


@Agatk: pewnie to Wy go czymś zdenerwowaliście (może jednak za mało zarabia?), więc robi na odwal i czeka na zwolnienie, żeby mieć dostać chociaż zasiłek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pewnie wracając z pracy zastanawia się, co jest
  • Odpowiedz
@Agatk z ciekawości asystentka prezesa to taka nowoczesna forma szparki sekretarki, czy bardziej specjalista od wszystkiego i niczego jednocześnie ?
  • Odpowiedz
@Agatk ale ja nie jestem żadną menadzerką, tylko asystentką prezesa i mam zakończyć z nim temat tylko nie wiem jak xD

Powiedz tacie, że się nie masz serca mu mówić, żeby chłop się umył.
Ps. Ktoś się zakłada, że za kilka lat jakąś siksa typu asystentka prezesa, albo jakaś inna z HR będzie się pytać na wykopie o jeszcze większe bzdury, typu: gdzie kupić baterię do pilota
  • Odpowiedz
@Agatk: cyckami na maxmodels potrafisz świecić, a nie umiesz wziąć gościa na bok i powiedzieć, że ma się myć w pracy? Weź się zapisz na jakiś kurs pracy z ludźmi i dorośnij bo w wieku 25 lat już powinnaś takie kompetencje na minimalnym poziomie posiadać, a jeśli ich nie masz to powinnaś co najwyżej zarządzać ujem w dupie
  • Odpowiedz
@Agatk: panie x musimy porozmawiac. Pracownicy sie skarża na ... sprawa trafila do prezesa i rowniez przychyla sie do tych uwag zglaszanych przez pracownikow. Prosze o poprawe w tym obszarze.
  • Odpowiedz