Wpis z mikrobloga

Gdybyście byli w takiej sytuacji:
- 25 lat
- praca w pełni zdalna, umowa o pracę, 7k netto
- studia zaoczne zdalne do odwołania (1 rok magisterki)

Wolelibyście:
a) mieszkać z rodzinami na wsi i zbierać na wkład własny kredytu na mieszkanie (około rok).
b) wynajmować kawalerkę/2 pokoje w mieście

#praca #pracait #pracbaza #studia #pytanie #pytaniedoeksperta #kredyt #kredythipoteczny #kupnomieszkania #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #programowanie

Wasz wybór:

  • Mieszkanie z rodzicami na wsi 57.2% (335)
  • Wynajem w mieście 42.8% (251)

Oddanych głosów: 586

  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv: to chyba zależy jak się z rodzicami dogadujesz i czy nie masz potrzeby prywatności, żeby np zaprosić jakąś koleżankę czy znajomych na imprezke
  • Odpowiedz
@becvvv: zależy jak się dogadujesz i ile możesz mieć prywatności, no i jakie miasto jest alternatywą, bo na razie z rozrywkami kiepska sprawa, więc jeśli nie masz potrzeby zapraszać regularnie nowych panien do siebie, to się trochę mija z celem w obecnej rzeczywistości - do lata wiele się nie zmieni, a wtedy to w sumie fajniej gdzieś wyskoczyć nawet na parę dni, zamiast siedzieć w czterech ścianach. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@becvvv: Kurde, zależy od rodziców. Ja bym z mamą nie wytrzymała xD Ale też praktycznie od połowy gimnazjum jestem sama częściej niż z nią, a od liceum w internacie mieszkałam.
  • Odpowiedz
@becvvv: wybierzesz opcje a) i po paru latach bedziesz plakal na wykopie jak to cie wszystko co najlepsze w zyciu ominelo. Serio, zeby najlepsze lata zycia przemieszkac z rodzicami na wsi, to sie w glowie nie miesci. Zanim sie obejrzysz, bedziesz grubo po trzydziestce, rynek matrymonialny bedzie sie kurczyl i dopadnie cie samotnosc.
  • Odpowiedz
@Boroova: a w mieście go nie ominie, jak będzie siedział w domu? zamiast płacić za wynajem to może sobie gdzieś pojechać. Ja mam do większych miast 30 km i nie widzę żeby mnie coś omijało po przeprowadzeniu się na wieś.
  • Odpowiedz
@becvvv: obecnie wpadłem na taki pomysł by wrócić do rodziców na wieś i po pół roku mam dość, od nowego roku zmieniam pracę i uciekam od nich. W pewnym wieku już się nie da mieszkać z rodzicami.
  • Odpowiedz
@becvvv zdecydowanie kawalerkę. Nie wyobrażam sobie w tym wieku zaprosić koleżankę ma hehe netflixa do rodziców. Z resztą w mieście masz siłownię, kina, bary. Wiadomo, że przez covid 2/10. Ale na Twoim miejscu jakoś w marcu bym się wprowadziła do kawalerki
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: wszystko zamknięte jak na razie... Też się przeprowadzilem na wiochę i to była najlepsza decyzja, a jak kiedyś otworzą to wszystko co wymieniłeś to sobie będę jeździł kiedy będę chciał ale nie będę w wolnym czasie mieszkał w tym szumie jak do tej pory
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: teatry, muzea i kina to mam w mieście, reszta jest w na terenie gminy blisko, tylko nie ma wyboru takiego jak w mieście.
@rekoj: mam jeszcze dużo roboty, jak nie w firmie to wokół domu, auto też sam naprawiam, chociaż mam mechanika sąsiada, który mi doradza jak coś nie wiem :)
  • Odpowiedz