Wpis z mikrobloga

Robię się sentymentalny chyba.

Miesiąc temu urodził mi się syn. Życie wywróciło się do góry nogami, nie ogarniamy domu tak jakbyśmy chcieli, ciągle nie mamy czasu na nic. Dowiedziałem się jak kąpać dziecko, kiedy karmić i że zmiana pieluchy nie jest straszna... No chyba że mówisz "ooo jaki bobas" i on akurat sika w twoją stronę do twojej otwartej, gadającej buzi. Wiem jak ciężko udrożnić nosek, że karmiąc piersią trzeba podawać witaminy dodatkowo i że nie ma miejsca na spontaniczność w życiu codziennym. Mimo kryzysu emocjonalnego i wycieńczenia fizycznego kochamy się nadal i idziemy do przodu jako rodzinka NL. Miłej niedzieli Miraski( ͡º ͜ʖ͡º)

#feels #rodzina #tatacontent #zwiazki #holandia #niebieskiepaski #rozowepaski #chwalisiealetylkotroche
źródło: comment_1599975627s223QpKJM56DhbbGtZ5Rxy.jpg
  • 285
@IkBenPool: Kolego do jednego komentarza sprostowanie musi paść. W Polsce odejście wód płodowych nie jest wskazaniem do cesarskiego cięcia. Nawet zielone wody nie zawsze są wskazaniem. Zazwyczaj w takich przypadkach podają oksytocynę żeby co najwyżej przyspieszyć poród
@Rzuku: @IkBenPool: polecam nie karać ani nie nagradzać, choć mam wrażenie że to mamy niejako wpisane w system wychowywania w Polsce. W takim przypadku dziecko robi lub nie to co korzystne/niekorzystne, żeby coś dostać lub nie dostać kary.

Lepiej uczyć konsekwencji, dziecko wtedy wyrasta na człowieka który rozumie jak powinien postępować zgodnie z własnym sumieniem, a nie wytycznymi rodziców których sens nierzadko mu umyka.

Inb4 da się nawet 2-3latka uczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Haerbin: ale on nie ma problemu z tym że się go krytykuje pod odpowiednim kątem przecież, bo nie kasuje komentarzy jak pisał wyżej. XDD
Ale że mu się chciało szukać, trochę tych wpisów w pewnym czasie produkowałam. XDDD
@IkBenPool: "ciągle nie mamy czasu na nic."

mozesz mi wytlumaczyc jak mozna nie miec czasu na nic? wiele osob ma dzieci i jakos normalnie maja czas na hobby/pasje
@IkBenPool: piszesz o emocjach i wyzwaniach związanych z rodzicielstwem na wykopie, gdzie dla wielu sukcesem życiowym jest decyzja o nie posiadaniu potomstwa, która gwarantować ma samorealizację i szczęście. Przez wpisy takie jak Twój nie można spokojnie podywagować o braku sensu w życiu i ogólnej beznadziei istnienia. Stąd niech Cię nie dziwi negatywny odzew niektórych.
Szczęśliwy tata here lvl 4 i 2 ;)
@Thexil: brak czasu dla siebie, doslownie. Problemem moze byc na poczatku wyjsce do toalety lub prysznic, zwlaszcza dla matki. Sen to luksus. Wszelkie hobby, zainteresowania schodza na boczny tor, bo czas zajmuje dziecko. Trzeba sie zderzyc ze sciana, bo nagle znika twoje dotychczasowe zycie, cale jest ono podporzadkowane potrzebom maluszka. Ja o tym wiedzialam i sie na to nastawialam, ale i tak bolalo.
@IkBenPool Znam to uczucie z autopsji :D Kilka dni temu urodzilo nam sie 2gie dziecko. Mireczku, zacisnij zeby i glowa do gory. Teraz nic innego optocz bombelka nie jeat wazne. Pomagajcie sobie i wspierajcie sie z rozowym i bedzie dobrze :)
@Phyrexia Patrzę na to jakie ty wrzucasz wpisy i sorry, ale też można śmiało powiedzieć, że mylisz wykop z fejsem, idąc twoim kulawym tokiem myślenia.

I to stwierdzenie zawsze będzie kulawe, bo mirko jest właśnie od tego, żeby pisać tu na przeróżne tematy. Jeżeli nikogo się przy tym nie obraża to komu co do tego? Po co się #!$%@?ć? Dla tych paru plusów od klakierów?