Wpis z mikrobloga

Na stronie głównej AMA o raku trzustki od faceta, który nawet nie miał tomografii, ale go strzyka w plecach i on wie, że to rak trzustki i ostro jedzie po lekarzach. Bo ma bilirubinę w normie i trochę płynu w brzuchu. W dodatku nie odpowiada na pytania o to kto i kiedy postawił diagnozę...
Macie wy rozum i godność? Tak łatwo wkręcić wykopków ckliwą historią?
#medycyna #onkologia #ama #rakcontent
  • 120
W mojej okolicy najlepszy specjalista ma dostępną wizytę za na końcówkę sierpnia, reszta jest zamknięta lub na urlopach. Wcześniej też większość niedostępna nawet w pobliskim szpitalu bo wirus, i co gorsza wszędzie ten sam lekarz radiolog. Moje pojawiają się przy okazji wcześniej zlokalizowanego bólu w tej okolicy. Świeży temat.
@kurratttowwskii: kilka lat temu już nawet nie pamiętam z jakiego powodu, dostałam na jednej wizycie skierowanie na usg wątroby, po 3 godz. byłam prywatnie na badaniu u jedynego lekarza wykonującego usg w miasteczku oddalonym o 20km xD Rozumiem, że są różne przypadki, np.ciężko mi było wyprosić gastroskopię po czym się okazało że jednak Helicobater, ale jak ktoś podejrzewa u siebie raka,a wręcz jest przekonany to co za problem iść i poprosić
@PechowyCzlek: Skoro nie chcesz udostępnić żadnych screenów z badań do czasu otrzymania diagnozy, dlaczego piszesz post również przed jej otrzymaniem? Nie możesz wyciąć swoich danych i tego wstawić? Profesjonalny opis badania jednak mógłby powiedzieć więcej niż chaotyczny opis kogoś niezwiązanego z medycyną.

Podwyższona bilirubina to efekt zablokowania dróg żółciowych przez guz, ale jest to objaw późny i nieswoisty dla raka trzustki. Płyn w jamie otrzewnej i powiększone węzły jamy brzusznej mogą
Drodzy Wykopowicze, chciałbym abyście zapoznali się z przykładami podanymi na siepomaga, tam osoby z potwierdzonym rakiem miały o wiele mniej objawów, niestety strzykanie w plecach pojawiło się od kilku dni.


@PechowyCzlek zrzutki na siepomaga traktować jako źródło medyczne, tego jeszcze nie widziałem
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
XDDDDDDDDDDDD
XDDDDD

@PechowyCzlek jeżeli masz raka, to współczuję, ale najprawdopodobniej go nie masz, albo masz innego niż myslisz. Jesteś absolutnie statystycznie nieprawdopodobny do posiadania raka trzustki (wiek, brak czynników ryzyka). Mówiąc wprost: weź kredyt i rób asap tomografię, jak nie zrobią bez skierowania to zapłać za wizytę 200zł i poniżej 1000zł będziesz miał odpowiedź. Jak masz raka trzustki to niespłacenie kredytu, będzie najmniejszym problemem, jak nie masz, to fajnie. Brak specyficznych objawów, brak wyraźnej
Brak specyficznych objawów, brak wyraźnej masy na USG, wiek, brak czynników ryzyka i niespecyficzne objawy, które ew. byłyby mogłyby występować w późnym stadium


@swlabr: w późnym stadium już nawet zwykła morfologia byłaby popsuta. Tutaj mamy wyniki olimpijskie, a opis jakby mirek był jedną nogą w grobie. Obstawiam że bóle idą od kręgosłupa, węzły powiększone od jakiejś przewleklej infekcji (nie bagatelizowalbym tego w żadnym razie), a luźne stolce od stresu związanego z
@papaj9000: to swoją drogą. C**j wie co mu jest, ale do diagnozy kilometry. Ludzie potrafią racjonalizować i wmawiać sobie różne rzeczy. Też byłbym obsrany. Jak to nie trolling, to na prawdę myślę, że gość jest przekonany, że jest chory i umiera, co nie jest jakimś odosobnionym stanem przy takich objawach. Pewnie mu coś jest, możliwe nawet, że poważnego. Na teraz spore pieniądze jednak stawiam, że to nie rak trzustki.
Drodzy Wykopowicze, chciałbym abyście zapoznali się z przykładami podanymi na siepomaga, tam osoby z potwierdzonym rakiem miały o wiele mniej objawów, niestety strzykanie w plecach pojawiło się od kilku dni. Problemem były jaśniejsze stolce, cały pokarm nie strawiony, a także bilirubina, która mimo opadnięcia jest ponad normą w postaci związanej. Utrata masy ciała i wagi, a także reszta objawów mówi wiele, proszę czytajcie moje odpowiedzi na wasze komentarze. Palące okolice węzłów chłonnych
@PechowyCzlek: Zapewniasz nas? Powiększony węzeł chłonny nie musi być związany z przerzutem nowotworowym ale może. Dlaczego wciąż nie jesteś w szpitalu i wciąż z tym zwlekasz? Wystarczy udać się na SOR i zostaniesz odpowiednio pokierowany lub udać się do POZ po skierowanie. Strasznie dziwna sprawa.


@kurratttowwskii Powiększone węzły chłonne to jest tak naprawdę żaden obiaw. W sensie przy bardzo wielu schorzeniach występują.