Wpis z mikrobloga

Na stronie głównej AMA o raku trzustki od faceta, który nawet nie miał tomografii, ale go strzyka w plecach i on wie, że to rak trzustki i ostro jedzie po lekarzach. Bo ma bilirubinę w normie i trochę płynu w brzuchu. W dodatku nie odpowiada na pytania o to kto i kiedy postawił diagnozę...
Macie wy rozum i godność? Tak łatwo wkręcić wykopków ckliwą historią?
#medycyna #onkologia #ama #rakcontent
  • 120
@PechowyCzlek: Mordo, mam dla ciebie dobrą i złą wiadomość. Dobra – faktycznie jesteś chory i pilnie potrzebujesz pomocy lekarskiej, piszesz o dole finansowym, myślę, że nie tylko ja, ale i część innych mirków ci coś podeśle, ale wyłącznie na konkretnego specjalistę, bo niestety dochodzimy do wiadomości złej – to musi być opku psychiatra, bo nie masz raka, tylko zaawansowaną hipochondrię i błagam, zanim wściekły mnie zbagatelizujesz, zrozum, że nie piszę tego
@PechowyCzlek: gdybym miał podejrzenie raka to nie patrzyłbym najbliższej okolicy, a dobrego lekarza gdziekolwiek w Polsce. Zrób sobie rezonans, płytę do taka radiologa lub onkologa i wiesz na czym stoisz. Nie czekaj na opis tylko bierz płytę tego samego dnia i jedz
@FunnyLogin:
“biegunki / niestrawione stolce to chyba najczęstsza konsekwencja znerwicowania jak świat długi i szeroki" przykro mi, ale sam na własnej skórze przekonałem się, że nie jest to takie proste.
Bardzo często lądowałem na SORze ze względu na tachykardię i chroniczne biegunki plus dreszcze i stan podgorączkowy (scenariusz za każdym razem ten sam). W podstawowych badaniach wszystko wychodziło w porządku.
Leczyłem się nawet około półtora roku SSRIami. Oczywiście nastrój po lekach
@markaina ogółem #!$%@? po lekarzach to chleb powszedni ale szkoda gadać, znajomy przed chwilą był w szpitalu bo sobie coś zrobił w palec i jego myślenie było takie, że uszkodzenie widoczne na RTG wynikało z tego, że lekarz mu go źle nastawił, a nie z tego że go sobie sam rozwalił ¯\_(ツ)_/¯
@Constantine: nie pamiętam, nie śledziłem tego bo wiedziałem ze to jakiś wysryw hipochondryka. wiem tylko, że pisał o ostatnich jego świętach i żeby mireczki za niego wypiły xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FunnyLogin: super napisałaś, zgadzam się w 100%, chciałabym żeby mi ktoś tak powiedział rok temu...
@PechowyCzlek: posłuchaj i nie odrzucaj tego że to twoja psychika tworzy objawy. Ja myślałam że to niemożliwe dopóki mnie nie spotkała nerwica i związana z nią hipochondria.
Niedługo po skończeniu studiów zaczęłam odchorowywac cały stres, miałam epizody z bólem w klatce piersiowej, ból był taki że byłam przekonana że już po mnie i zaraz zemdleje.
@koters: powiązanie faktów, ogólnie problemy żołądkowe zaczęły się po antybiotyko terapii, potem alko i zła dieta zrobiły swoje(przykładowo jak zjadłem fast fooda, to 30 min po zjedzeniu szedł impuls do żołądka i musiałem szukać miejsca na dwójkę), ogólnie sama kuracja to jakieś 2 miechy (można łykać jakiś dobry probiotyk, lub jeść sporo kefiru/jogurtów naturalnych) by były widoczne efekty + teraz zdrowsze odżywianie