Wpis z mikrobloga

Na stronie głównej AMA o raku trzustki od faceta, który nawet nie miał tomografii, ale go strzyka w plecach i on wie, że to rak trzustki i ostro jedzie po lekarzach. Bo ma bilirubinę w normie i trochę płynu w brzuchu. W dodatku nie odpowiada na pytania o to kto i kiedy postawił diagnozę...
Macie wy rozum i godność? Tak łatwo wkręcić wykopków ckliwą historią?
#medycyna #onkologia #ama #rakcontent
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macie wy rozum i godność? Tak łatwo wkręcić wykopków ckliwą historią?


@markaina: Mnie łatwo :D

Ale faktem jest że mireczek Pechowy z każdym postem coraz bardziej upiera się że musi mieć łaka.

I każdy brak dowodu obala twierdząc ze nie jest konieczny, a każdą niepewność przechyla na swoją korzyść.
  • Odpowiedz
@markaina: ja pamiętam wykopka, który pisał że umiera i został mu rok życia. koleś dostał masę plusów. jak zapytali sie go co to za choroba to przytoczył jakąś strasznie rzadką. Jak sie o niej dowiedział? Wyczytał w internecie i miał podobane objawy. A teraz finał tej żenady, nigdy nie był u lekarza i nie zrobił badań, ale on wie że na to choruje xD
  • Odpowiedz
Nie mogę obecnie udostępnić Wam swoich skanów, ponieważ nie chcę na chwilę obecną ujawniać tożsamości, gdy w końcu otrzymam diagnozę oficjalną to Państwu ją przedstawię. Nie czekam z założonymi rękoma, mój telefon jest gorący, a tylko cudem zwolniło się miejsce w szpitalu na wizytę odnośnie mojego problemu z miesiąca na trzy tygodnie. Rozumiem wasze wątpliwości, ale zapewniam, że liczne węzły chłonne w okolicy szyi, karku, obojczyka, a także w jamie brzusznej z
  • Odpowiedz
@PechowyCzlek: Zapewniasz nas? Powiększony węzeł chłonny nie musi być związany z przerzutem nowotworowym ale może. Dlaczego wciąż nie jesteś w szpitalu i wciąż z tym zwlekasz? Wystarczy udać się na SOR i zostaniesz odpowiednio pokierowany lub udać się do POZ po skierowanie. Strasznie dziwna sprawa.
  • Odpowiedz
Pisałam tam to samo, samodiagnoza bo węzły, bo bilirubina, zero konkretów, ale każdemu wykopkowi trzeba opisać co specjalista onkolog PechowyCzłek ma do powiedzenia. Takie same objawy miałam, jak odreagowałam stres po sesji, też obeszłam miliard specjalistów od gastrologów po kardiologów, z duszą na ramieniu, a pomogła krótka terapia przeciwlękowa i nagle przestałam umierać. Nie mówię, że gość nie jest chory na co innego, ja wskazuję tylko na fakt, że nasze wyobrażenia stanowczo
  • Odpowiedz
Ważny jest charakter węzłów, stosunek osi długiej do krótkiej, unaczynienie, obecność zatoki tłuszczowej, tkliwość, echogeniczność. Wielkość węzłów chłonnych nie jest głównym kryterium. Jeden specjalista może się pomylić, ale kilku to wątpię. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zaawansowany jest twój niemiecki?
  • Odpowiedz
@kurratttowwskii: Porozumiewałem się po angielsku, węzły są twardawe, lekko okrągłe, mniejsze i większe, a także twardawe i wyczuwalne pod względem ostrości. Nie czekam na nic, ale skierowania do szpitala czy na tomograf sam sobie nie napiszę, a lekarze w moim przypadku po prostu temat przerzucają.
  • Odpowiedz
@hyatt: Ja sam mam ogólne powiększenie węzłów chłonnych spowodowane infekcja cytomegalii w dzieciństwie. Od karku po pachwiny, największe po 3 cm. Prywatnie USG kosztuje około 100 złotych i czeka się od 3 dni do 2 tygodni u sensownego lekarza. Nawet jeśli.disgnosta USG zauważy, że mogą być to węzły przerzutowe to może wydać skierowanie do szpitala.
  • Odpowiedz