Wpis z mikrobloga

Ach te roszczeniowe studenciaki ()

Gówniary nie zamierzają za kwiecień zapłacić czynszu, bo nie mają zajęć na uczelni i siedza w rodzinnych stronach. No dobrze, w takim razie idziemy na rękę i chcemy skrócić im umowę bez wypłaty kaucji (bo zastrzegliśmy w umowie, że przedwczesne rozwiązanie z winy lokatorów = kaucja przepada). No i szykuje się awantura... Ehh... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#mieszkania #bekazestudentow #studia #nieruchomosci #uczelnia #milenialsi #takasytuacja #zalesie
  • 81
@rudzia117: Hej, to zależy jak jest skonstruowana umowa ale jeżeli jest mowa o wpłacaniu czynszu do jakiegoś terminu i tego nie zrobią, to nawet nie wchodziłbym w rozmowę o tylko poinformował, za potwierdzeniem odbioru, o rozwiązaniu z ich winy (może być przydatne gdyby student chciały się buntować)
@rudzia117 ja jako student dogadałem się z właścicielem że będę po prostu mniej płacił niż normalnie, powiedzmy że o 40% po sprawa jest bardziej skomplikowana, ale mniej więcej tyle mniej. 100% to jest przeginka bo podatki jednak płaci właściciel woda prąd itd...
@rudzia117: spoko. Milem to samo- dzień przed kwietniem lokatorka do mnie: wyprowadzam się. Spoko mówię, policzymy ci ostatni miesiąc z kaucji, jak kogos się uda znaleźć to ci zwrócę cześć. Ale ja chxe całość! Nie było mnie cały marzec w pokoju. Jak jej mówię ze mnie mało to obchodzi czy jest czy jej nie ma- to zaczęła wbijać mi na sumienie ze ma problem z praca xD bym serio zmiękł. Ale
bo zastrzegliśmy w umowie, że przedwczesne rozwiązanie z winy lokatorów = kaucja przepada)


@rudzia117: Ale ta kaucja ma iść tylko na ten kwiecień? Tzn. jest wysokości miesięcznego czynszu?