Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Załóżmy, że po #koronawirus na świecie zostały tylko dwie osoby - facet i kobieta. Oczywiście dzielnie postanawiają odbudować ludzki gatunek. Mają bardzo dużo dzieci, które dorastają i również zaczynają osiągać zdolność do prokreacji. I tutaj nasuwa mi się pytanie. Jaka powinna być optymalna strategia dalszego rozmnażania, z punktu widzenia biologii oczywiście. Czy córki powinny być zapładniane przez braci, czy może przez ojca?

#pytanie #biologia
źródło: comment_1583871866NIbac6OpRClmoEMhREX4TG.jpg
  • 34
@ProfesorBigos: jak została para to mamy Eden: później córka z ojcem, syn z matką - fundamentaliści tłumaczą to mocą dna (że kiedyś było mocne a teraz słabe i stąd choroby wrodzone), oczywiście milcząco uznając, że normy kulturowe teraz są inne, niż kiedyś (niejako przyznając rację relatywizmowi;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@danob99: mówisz konkretnie o ludziach?? kiedyś czytałem o jakimś gatunku ptaków który przetrwał własnie przez kazirodztwo i zdołał odbudować gatunek(czy tam stworzyć nawet osobny, nie pamiętam już)
@ProfesorBigos: Ojciec powinien to zrobić, bo ma wiekszą pule genową, a synowie i corki taki sam materiał genetyczny. Poza tym dzieci powinny mieszkać o ile sie da w innych miejscach, bo dzieki temu bedą mieli w inny sposob zmienione DNA pod wpływem czynników środowiskowych. ( ͠° °)
@quirky: Jako jedyny odpowiedziałeś na moje pytanie. Właśnie tak myślę, że kopulować powinno pokolenie wyższe z niższym, a nie pokolenia same ze sobą. Gdy jest już 3 lub więcej pokoleń, każde dziecko powinno być z innego ojca. A następnie zacząć zapładniać w losowych parach.
@ProfesorBigos: Bracia powinni zapładniać siostry, ponieważ teoretycznie mogą mieć wspólne 0-100% genów, średnio 50%. W przypadku gdy ojciec zapładnia córkę to 50% zawsze sie pokrywa.
Tzn teoretycznie może sie tak zdarzyć, że brat dostanie zupełnie inną połowe genów niż siostra, albo mogą dostać prawie takie same geny. Potomstwo będzie sie bardziej różnić pod względem "wsobności" tzn. trafią sie osobniki mniej i bardziej #!$%@?, dalej selekcja zrobi swoje, zaczną pojawiać sie mutacje