Wpis z mikrobloga

Czy Was też to #!$%@? jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?
A Ty stoisz jak baran i czekasz, czasem nawet kilka aut pod rząd tak przejedzie i skręci, bo taki książę/ księżniczka nie ma siły przesunąć rączką.
Nie wiem czy poprawnie korzystać z ronda potrafi z 50% kierowców, wydaje mi się, że jednak mniej niż połowa.
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów.
#polskiedrogi #polska #motoryzacja #stopcham #gorzkiezale #zalesie
  • 137
@HK-Stelle: @HK-Stelle: Nie znam przepisów w Anglii, ale w Polsce (gdzie mamy ruch prawostronny) jedynym sensownym użyciem kierunkowskazu na rondzie jest prawy kierunkowskaz podczas zjazdu z niego. Dlaczego? Ponieważ sygnalizujemy zmianę kierunku jazdy (tak samo jak robimy to przy skręcaniu w "normalne" skrzyżowanie o kącie 90stopni), a innej możliwości zjazdu z ronda niż w prawo na nie mamy.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adwas89: Musiałbym sprawdzić ale to raczej nie jest metoda typowo miejscowa bo tu nie ma nakazu używania kierunkowskazów więc mogę w ogóle nie sygnalizować i konsekwencje są znikome. Zakładam że to raczej jakaś unijna regulacja.
Nazywa się to metoda ograniczonego zaufania


@Darknes17: to o czym piszesz, to szczególna ostrożność. Zasada ograniczonego zaufania mówi o czymś przeciwnym:

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze mają prawo liczyć, że inni uczestnicy tego ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na możliwość odmiennego ich zachowania.
Jak ja nie nienawidzę takich ciot, czekają przed rondem aż ich ktoś szanownie wpuści. Ja bym przed innymi kretynami kierownicy wjechał na rondo z kilka razy za nim oni jedynkę wrzucą. Bardzo dobrze że tak stoisz, po to jest rondo, żeby rozładować korki, żeby spore natężenie ruchu mogło w miarę płynnie jechac, a taka osoba która boi się wjechać wszystko psuje
@adwas89: Lewy kierunek przed rondem nie jest idiotyzmem. Wyobraź sobie ronda które zostały zrobione z małych skrzyżowań - 4 jednopasmowe zjazdy i wysepka o średnicy pół metra. Zjeżdżając 3 zjazdem(w lewo) miałem prawie codziennie sytuacje kolizyjną bo ktoś z naprzeciwka myślał że zjadę na 2 zjazd. Żeby sobie nie psuć nerwów zacząłem używać lewego kierunkowskazu i takich sytuacji brak. Ludzie nie potrafią jeździć ¯_(ツ)_/¯ Co do braku kierunkowskazu - nie chciałbyś
@adwas89: ja uzywam tylko prawego przy zjeździe, z tym, że nigdzie nie jest ustalone w przepisach czy na rondzie możesz mieć stale lewy czy nie. Jest tylko powiedziae że przy zjeździe musisz odpowiednio wcześnie to zasygnalizować. Swego czasu w wordzie za to uwalali ale kierownik szkólki sobie do nich zadzwonił i się zapytał czy mu podadzą podstawę prawną czy prokurator dziura w dupie. Skonczyło sie oblewanie ( ͡° ͜ʖ