Wpis z mikrobloga

Czy Was też to #!$%@? jak stoicie przed wjazdem na rondo, czekacie bo ktoś z lewej jedzie rondem, a tu nagle myk, zjeżdża we wcześniejszy zjazd w ogóle tego nie sygnalizując prawym kierunkowskazem?
A Ty stoisz jak baran i czekasz, czasem nawet kilka aut pod rząd tak przejedzie i skręci, bo taki książę/ księżniczka nie ma siły przesunąć rączką.
Nie wiem czy poprawnie korzystać z ronda potrafi z 50% kierowców, wydaje mi się, że jednak mniej niż połowa.
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Ustawiłbym przy każdym bardziej ruchliwym rondzie patrol #policja, żeby zatrzymywał i edukował po kolei takich delikwentów.
#polskiedrogi #polska #motoryzacja #stopcham #gorzkiezale #zalesie
  • 137
  • Odpowiedz
@adwas89 ja w moim aucie na miejscu gdzie wiekszość myśli że są kierunki to znajują się obrysówki które świecą cały czas, a kierunki mam w zderzaku na dole i jak nawet sygnalizuje od poczatku że jade w prawo na rondzie to ludzie nie wjeżdząją bo myślą że jade dalej XD
  • Odpowiedz
@adwas89:

Ronda powinny byc tez tak zbudowane, zeby czekajacy na wjazd widzieli, gdy auto zjezdzajace zasygnalizuje zjazd. Niestety czesto planuje sie te ronda tak, ze kierowcy czekajacy na wjazd po prostu nie widzą prawego kierunkowskazu samochodu, ktory zjezdza. I nie dlatego nawet, ze go nie włączono, tylko dlatego, ze po prostu nie jest widoczny.
  • Odpowiedz
@adwas89: A ja bym prosil zebys wytlumaczyl dlaczego to jest dzbanstwem, bo nie wiem czemu tak uwazasz. Moim zdaniem to zamiast utrudniac ruch, uplynnia go.
  • Odpowiedz
@Zaax: Pisząc o tych z lewym kierunkiem na rondzie mam na myśli tych, którzy mają ciągle włączony lewy i również podczas samego zjazdu nie przełączają kierunku na prawy. Takie zachowanie nic Ci nie mowi o zamiarze kierującego, bo z ronda zjeżdża się tylko w prawo, nie wiesz gdzie taka osoba skręci jak stoisz i czekasz na wjazd na rondo.
  • Odpowiedz
@NieZdalemTestuTuringa: to też jest problem i to nawet gorszy w tym sensie, że takie zachowanie potencjalnie prowadzi do stłuczki. Ale chyba jednak takich osób jest zdecydowanie mniej niż tych co nie włączają kierunku przy zjeździe z ronda.
  • Odpowiedz
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.


@ManamanaTuriruriru: Tak jak piszesz większość ludzi olewa prawy kierunek więc ja czasem mrugnę lewym jadąc już po rondzie - kiedy np widzę kogoś komu się spieszy lub jest niepewny bo właśnie myśli że jestem takim dzbanem i zaczyna powoli ruszać kiedy zbliżam się do zjazdu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@worm_nimda: nie mow, że tym, iż twierdzę, że lepiej sygnalizowac skręt w lewo/zawracanie bo wtedy masz pewność większą, że zjazd też będę sygnalizowal a połowa jezdzi bez kierunków i ma to w powazaniu? No bez przesady, twierdzę wręcz, że przy dzisiejszych kierowcach jest to czytelniejsze patrząc na to co ludzie #!$%@?. Robię średnio 60k rocznie po świecie samochodem i uwierz mi, że Polska to jeszcze nie Indie pod względem jazdy,
  • Odpowiedz
A jeszcze niektórzy mają włączony lewy kierunkowskaz podczas jazdy rondem co jest już totalnym dzbaństwem i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.


@adwas89: Akurat to się bardzo sprawdza na małych rondach w mniejszych miastach w godzinach szczytu.
  • Odpowiedz
@fen1x: Pisząc o tych z lewym kierunkiem na rondzie mam na myśli tych, którzy mają ciągle włączony lewy i również podczas samego zjazdu nie przełączają kierunku na prawy.
  • Odpowiedz
  • 0
@adwas89: @dwiesciedziewiecdziesiatpiec: Wbijanie lewego kierunku przed wjazdem na rondo wcale nie jest takie głupie.

Oczywiscie ma sens tylko w przypadku zjazdu z ronda 3 zjazdem i na wysokosci drugiego zjazdu zmiany kierunku na prawy.
Osoby czekające na wjazd na rondo wiedzą wtedy ze kierujacy nie bedzie zjezdzal na tym zjezdzie na ktorym one stoja.
@grzesiu_id tylko na rondach dwupasmowych, na jednopasmowych to nie ma sensu
  • Odpowiedz