Wpis z mikrobloga

Mirki ʕʔ
Pijcie że mną kompot! Zaliczyłam dzisiaj egzamin i zostałam w końcu przewodnikiem terenowym PTTK po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
Każdemu plusującemu z tej okazji podam fajne miejsce do zobaczenia na Jurze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#pttk #egzamin #wygryw
  • 122
  • Odpowiedz
@Qbol69: Motocykliści chętnie podjeżdżają na Pustynię Błędowską - punkt widokowy Dąbrówka. Obok Rabsztyn i Bydlin. Poza tym w sumie Jura posiada fajną infrstrukturę drogową, więc wszędzie da się dojechać ;).
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Chętnie oprowadzę! Jak okolice Zawiercia to Kroczyce (w kościele w centrum jest bajerancki ołtarz zrobiony z kalcytu) i potem Podlesice - ale koniecznie trzeba mieć zrobione kolana, bo tam opłaca się pochodzić piszo wśród skałek ;).
  • Odpowiedz
@boguchwal: Hmm... widziałam sporo osób na Górze Zborów we wszystkie pory roku (nawet zimą), ale to góra, wymaga dobrych butów. Poza tym piękne widoki na Skałkach Niegowonickich. Ogrodzieniec - lasy będą wtedy pięknie wyglądać. Mirów, bo ruiny są odsłonięte, a ratownicy GOPRu mieli tam nawet sesję w garniturach od Bytomia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@heavybreathing: Góry Towarne. Jak masz odwagę i możliwość zabrania kasku i latarki to polecam zakręcić się wokół jaskini Towarnej i Cabanowej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to pisz priv. Poza tym w Olsztynie bardzo urokliwy cmentarz II wojny światowej. No i Szopka Olsztyńska z ruchomymi rzeźbami. No i polecam przekąsić coś w restauracji która znajduje się w zabytkowym Spichlerzu
  • Odpowiedz