Wpis z mikrobloga

Mirki ʕʔ
Pijcie że mną kompot! Zaliczyłam dzisiaj egzamin i zostałam w końcu przewodnikiem terenowym PTTK po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej!
Każdemu plusującemu z tej okazji podam fajne miejsce do zobaczenia na Jurze ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#pttk #egzamin #wygryw
  • 122
  • Odpowiedz
@antkowa: haha, ale smiesznie akurat dzisiaj przyjechałem na 1,5 tygodnia do Czestochowy. Codziennie po 16 mam caly dzien dla siebie, co ciekawego moge oblukac? Zamek w Olsztynie widzialem :p

Raczej wole nieprzeludnione miejsca i nature :)
  • Odpowiedz
Może się kiedyś spotkamy na szlaku bo bardzo często jestem na Jurze XD głównie skałki w okolicach Ogrodzienca i pustynia ʕʔ
  • Odpowiedz
@antkowa: o to może ja zapytam, co zobaczyć na Jurze jak się już środkową jej część widziało? z Zawiercia jestem, więc od dziecka się bywało od Krakowa/Ojcowa aż po Złoty Potok. jakieś mało znane, ukryte perełki? miejsca, gdzie nie chodzą pielgrzymki jak w Podzamczu?
  • Odpowiedz
@antkowa: Przede wszystkim - gratuluję! :)

Przy okazji - zapytam tutaj (bo jestem leniem i nie chce mi się przeglądać wyników z Google ;) ).
Jak wygląda kwestia spania pod namiotami? Jest to dozwolone? Czy może nie wolno poza wyznaczonymi miejscami?

  • Odpowiedz
@Pawel_II_Smieszek: Hmm hmm hmm... no to może jakieś jaskinie? ;) z udostępnionych do zwiedzania: Nietoperzowa, Ciemna, Wierzchowska, Głęboka? Z nieudostepnionych to musimy pogadać priv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lodomir1337: No to słuchaj, żałuj, bo kurs właśnie przegapiłeś! Kurs organizował Częstochowski Oddział PTTK, pierwszy od 10 lat podobno ;). Kurs trwał niecały rok, od października 2017 do maja 2018. Egzamin był łatwy/trudny. Jeśli przerobiłeś materiał szło wszystko ogarnąć. Jeśli nie - no to nie ma szans. Myślę, że dla osoby z Jury bardzo dużo rzeczy byłoby łatwo ogarnąć, przy czym trzeba pamiętać że teren uprawnień (a więc zakres egzaminu) obejmuje
  • Odpowiedz