Wpis z mikrobloga

@Dibhala: Warto warto :D jak Gród Birów, to ikonę Jury, czyli Zamek Ogrodzieniecki, w okolicy kapliczka MB w skale (w sensie wykuta w skale), w okolicy jeszcze Ryczów z ruinami strażnicy i mnóóóóóstwem skałek! Polecam, mogę poprowadzić :D
@RomanBezKolan: No to jeszcze zależy od oczekiwanego contentu. Jakbyś miał szczególne upodobania to pisz, to coś konkretnego pomogę opracować. Na Jurze jest sporo agroturystyki - więc jest gdzie spać. Ale takie trzy fajne rejony: Olsztyn-Złoty Potok, następnie Podlesice-Zawiercie-Ogrodzieniec i na koniec Ojcowski Park Narodowy i Dolinki Podkrakowskie. Po drodze Pustynia Błędowska ;). Fajny zarówno dla rodzin z dziećmi, dla turystów pieszych, dla rowerzystów i dla wspinaczy :).
@Stulejon_Poznanski: Polecam, piękne miejsce. Na fotosie masz skałę Rękawicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dolina Prądnika ma tylko jedną wadę - w ciepłe dni oblegana przez turystów. Trochę takie Morskie Oko Jury :D. Ale uroku nic jej nie zabierze.
@antkowa: Rękawica, got it! Wybieram się tam, więc na 80% ciepło nie będzie. Deszcz, chmury i zimny wiatr jest tym, czego się spodziewam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale, ale... Z podekscytowania nie złożyłem gratulacji. Ekhm... Na mocy nadanej mi przez koziołki składam bardzo serdeczne gratulacje z okazji zdania egzaminu na przewodnika! Życzę wspaniałego rozwoju zawodowego i wykorzystania możliwości, które właśnie się przed Tobą otworzyły.

Szykuję kompot na
@antkowa: jak wygląda sprawa z zostaniem takim przewodnikiem? Są jakieś kursy czy coś? Ile trwa od początku do egzaminu? Czy to fajna zabawa? Pytam bo mieszkam praktycznie w samym środku jury i wszystkie te miejsca, które wymieniasz mam ogarnięte. Czy dużo wysiłku kosztuje przygotowanie się do takiego egzaminu dla kogos kto już w miarę ogarnia co, gdzie i jak?
@antkowa: A co polecisz z fajnym widokiem na dojazd motocyklem? Tereny Ojcowskie są mi znane, coś bardziej na północ od Krakowa pewnie. Jakieś coś żebym mógł dojechać motocyklem i sobie popatrzeć, bo tak ładnie. Nie mówię chodzić od razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)