Wpis z mikrobloga

#uk #it #korpo #programista15k #programowanie #pracbaza

Mirki mam problem. Pracuje od miesiaca w nowej firmie (mega duzym korpo). Z pracy jestem mega zadowolony, ciekawy projekt, duzy rozwoj, niezle hajsy, ale wkur... mnie korpo zasady. Minelo 30 dni a mam juz chyba z 5 totalnie irracjonalnych korpo story. Dzisiaj sytuacja finalowa. Byl korek, spoznilem sie 6 minut. Moj team leader zabookowal mi to jako holiday (0.0125 dnia). Nie powiem, dziwnie sie poczulem, ale moze nie jestem obiektywny i oni maja racje. Co myslicie o takiej praktyce? Jak byscie to odebrali?
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vilay: u nas do 15 min to norma, i 15 min wychodzisz później. Powyżej tego czasu trzeba się rozliczać. Niestety odbijanie karty na zakładzie
  • Odpowiedz
brygadzista, kierownik, majster, lider zespołu, jest tyle polskich nazw ale k---a nie, musi być nowocześnie, z angielskiego... xD

Może od razu przenieśmy to na budowlankę gdzie właśnie majster będzie team leaderem. Wpada inspektor na budowę i woła "gdzie jest team leader?!" a budowlańcy na rusztowaniu "team leaderze, bo inspektor pana woła!" xD


@plecak_odrzutowy: Co k---a xDDD Brygadzista czy majster w zespole IT, tego jeszcze nie grali xDD Jak już myślę,
  • Odpowiedz
@koostosh: pracujesz w centrum? k---a, ja to przychodze do pracy pomiedzy 9 a 10 a oficjalny start jest o 9. Jakby mi tak pobierali urlop to bym tam dlugo nie popracowal. Tez sa tacy skrupulatni jak masz wyjsc o 17:30 ( ͡° ͜ʖ ͡°)??
  • Odpowiedz
  • 0
@vilay musiałem przeczytać 2 razy nic to zrozumiałym 'Moj team leader zabookowal mi to jako holiday' nie można k---a napisac tego po polsku?
  • Odpowiedz
@vilay: Trzeba wiedzieć "How to Korpo", jak się wgryziesz w te zasady i stale zachowasz do nich dystans, to będziesz śmieszkiem zawadiaką, co nic nie robi, a wszyscy ci gratulują sukcesów, praktyka czyni mistrza ;)
  • Odpowiedz
@niko444: dokładnie. Ja też pracuję w hoooy dużym korpo i każdy tam przychodzi i wychodzi kiedy chce, często nawet nie przychodzi tylko pracuje nie wychodząc z łóżka. Byle robota byłaby zrobiona na czas. Tylko tyle. To jest moje trzecie korpo. Wcześniej pracowałem w dwóch takich jak u OPa @vilay i też miałem wrażenie, że wszędzie tak jest - tymczasem nie. Przykład idzie z góry - jak kadra zarządzająca nie
  • Odpowiedz
Moj team leader zabookowal mi to jako holiday


@vilay: Największa odraza wobec pracy w dużym korpo związana jest z tym, że przez to mógłbym zacząć gadać w ten sposób.
  • Odpowiedz
@MangoZjem Używamy, ale nie w taki sposób jak we wpisie, że pół zdania po polsku, a pół po angielsku, tym bardziej, że są do tych słów polskie odpowiedniki. Ja rozumiem że języki się przeplatają i dopełniają, czasami lepiej jest użyć, np. słowa cringe czy hype, bo ciężko znaleźć jakis polski odpowiednik, który by wiernie oddał znaczenie, ale no ''team leader zabookował jako holiday'' brzmi co najmniej śmiesznie xD
  • Odpowiedz