Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
16 czerwca zaplacilam calosc za lodowke.Ani info ani lodowki. Dzisiaj 29 czerwca mam maila ze wyslano.Oczywiscie telefon nie reaguje.Maile pisalam . Zobaczymy. Pierwszy raz czekalam na towar dluzej niz 2 dni !!!!!
Zakładając, że jakaś paczka przyjdzie a w środku urodzaj ziemniaków? Czy powinienem otworzyć ją przy kurierze żeby mieć świadka czy jest to zbędne?
zmianą statusu oraz mejlami o wysłaniu przesyłki chcą sobie kupić jeszcze trochę czasu i nic więcej. Ja nie wierze, ze kiedykolwiek zobaczymy zakupione rzeczy - zbieram już tylko dowody aby moc jak najszybciej złożyć zawiadomienie i możliwości pop. przestępstwa. Właśnie wysłałem im link do tego wątku aby odnieśli się do podejrzeń i zarzutów.
@feniak: tez się nad tym zastanawiam i myślę, ze tak trzeba by zrobić, albo najlepiej nie odbierać paczki i wysłać im odstąpienie od umowy, chociaż pewnie niewiele to zmieni - tak czy siak ... już po kasie!
@Don_Donald: Podpiszę i odbiorę ale czy poprosić żeby poczekał i otworzył ją ze mną? Tak żeby mieć wiarygodnego świadka? I co zrobić w przypadku jeżeli przyjdzie paczka, która gabarytowo nijak nie wpasuje się w wymiary tego co zamówiłem... odbierać takie coś?
698 360 331 jak się dzwoni na ten numer to czasem jest sygnał tylko nikt nie odbiera, A na stronie pojawiła się informacja "Trwają prace modernizacyjne. Infolinia nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia."
@feniak: rozumiem ze miałeś przedpłatę, a nie pobranie. Możesz otworzyć przy nim, zawsze to jakiś świadek, ale nie bardziej wiarygodny niż sąsiadka. Jeżeli to oszuści to w ogóle nie bedą wysyłać paczek, chyba, ze pobrania.
No tak ale zawsze może się pojawić podejrzenie, że sam sobie przygotowałem taką paczkę. A tak, kurier może poświadczyć, że to ta paczka którą do mnie przywiózł. No chyba, że zarzucą mi konszachty z kurierem...
Czy kurier ma obowiązek poczekać, byś mógł w jego obecności sprawdzić przesyłkę?

Zapisy polskiego prawa przewozowego na ten temat dla wielu konsumentów pozostają nie do końca jasne. Kurier ma obowiązek otworzyć paczkę w sytuacji, gdy odbiorca zgłosi podejrzenie jej naruszenia.. Jeśli stan opakowania paczki wzbudza wątpliwości odbiorcy, ma on prawo zażądać otwarcia przesyłki jeszcze przed podpisaniem poświadczenia odbioru. W takiej sytuacji kurier powinien otworzyć paczkę przy odbiorcy i spisać protokół otwarcia. Jednak
poza tym, jak sami twierdza ich paczki przychodzą z zagranicy (stad tyle to trwa), wiec już to można sprawdzić z listem przewozowym. Nawiasem mówiąc komu by si opłacało wysyłać indywidualnie paczki z zagranicy o np. z lodówką, bez dodatkowych opłat i przy tak niskich cenach samych produktów. Żadnych paczek nie będzie.
W Polsce faktury musza być numerowane. Kto ma najwyższy numer na swojej proformie? Będzie można oszacować na jaką kwotę jest oszustwo. Przy odpowiednio dużej kwocie, łatwiej będzie zainteresować prokuraturę.
proformą nie ma się co sugerować, nie ma co do niej żadnych wymagań - co powinna zawierać, stad nie możne być dowodem praktycznie niczego.
Dopiero zajrzałem na proformę. To nawet nie jest normalnie numerowane :D

INVOICE
2016-06-15
#w014394

Dobra ja jutro robię rozpiskę i uderzam po niezbędnych urzędach. Jak mi policja odmówi bo "może to jednak nie oszustwo" to chociaż im dowalę za łamanie prawa.