Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
16 czerwca zaplacilam calosc za lodowke.Ani info ani lodowki. Dzisiaj 29 czerwca mam maila ze wyslano.Oczywiscie telefon nie reaguje.Maile pisalam . Zobaczymy. Pierwszy raz czekalam na towar dluzej niz 2 dni !!!!!
  • Odpowiedz
... otrzymałem również inf. od Nokaut, ze jego (electrocenter) oferty zostały zablokowane po sprawdzeniu opinii w sieci.
  • Odpowiedz
Zakładając, że jakaś paczka przyjdzie a w środku urodzaj ziemniaków? Czy powinienem otworzyć ją przy kurierze żeby mieć świadka czy jest to zbędne?
  • Odpowiedz
zmianą statusu oraz mejlami o wysłaniu przesyłki chcą sobie kupić jeszcze trochę czasu i nic więcej. Ja nie wierze, ze kiedykolwiek zobaczymy zakupione rzeczy - zbieram już tylko dowody aby moc jak najszybciej złożyć zawiadomienie i możliwości pop. przestępstwa. Właśnie wysłałem im link do tego wątku aby odnieśli się do podejrzeń i zarzutów.
  • Odpowiedz
@feniak: tez się nad tym zastanawiam i myślę, ze tak trzeba by zrobić, albo najlepiej nie odbierać paczki i wysłać im odstąpienie od umowy, chociaż pewnie niewiele to zmieni - tak czy siak ... już po kasie!
  • Odpowiedz
@Don_Donald: Podpiszę i odbiorę ale czy poprosić żeby poczekał i otworzył ją ze mną? Tak żeby mieć wiarygodnego świadka? I co zrobić w przypadku jeżeli przyjdzie paczka, która gabarytowo nijak nie wpasuje się w wymiary tego co zamówiłem... odbierać takie coś?
  • Odpowiedz
698 360 331 jak się dzwoni na ten numer to czasem jest sygnał tylko nikt nie odbiera, A na stronie pojawiła się informacja "Trwają prace modernizacyjne. Infolinia nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia."
  • Odpowiedz
@feniak: rozumiem ze miałeś przedpłatę, a nie pobranie. Możesz otworzyć przy nim, zawsze to jakiś świadek, ale nie bardziej wiarygodny niż sąsiadka. Jeżeli to oszuści to w ogóle nie bedą wysyłać paczek, chyba, ze pobrania.
  • Odpowiedz
No tak ale zawsze może się pojawić podejrzenie, że sam sobie przygotowałem taką paczkę. A tak, kurier może poświadczyć, że to ta paczka którą do mnie przywiózł. No chyba, że zarzucą mi konszachty z kurierem...
  • Odpowiedz
Czy kurier ma obowiązek poczekać, byś mógł w jego obecności sprawdzić przesyłkę?

Zapisy polskiego prawa przewozowego na ten temat dla wielu konsumentów pozostają nie do końca jasne. Kurier ma obowiązek otworzyć paczkę w sytuacji, gdy odbiorca zgłosi podejrzenie jej naruszenia.. Jeśli stan opakowania paczki wzbudza wątpliwości odbiorcy, ma on prawo zażądać otwarcia przesyłki jeszcze przed podpisaniem poświadczenia odbioru. W takiej sytuacji kurier powinien otworzyć paczkę przy odbiorcy i spisać protokół otwarcia. Jednak
  • Odpowiedz
poza tym, jak sami twierdza ich paczki przychodzą z zagranicy (stad tyle to trwa), wiec już to można sprawdzić z listem przewozowym. Nawiasem mówiąc komu by si opłacało wysyłać indywidualnie paczki z zagranicy o np. z lodówką, bez dodatkowych opłat i przy tak niskich cenach samych produktów. Żadnych paczek nie będzie.
  • Odpowiedz
W Polsce faktury musza być numerowane. Kto ma najwyższy numer na swojej proformie? Będzie można oszacować na jaką kwotę jest oszustwo. Przy odpowiednio dużej kwocie, łatwiej będzie zainteresować prokuraturę.
  • Odpowiedz
proformą nie ma się co sugerować, nie ma co do niej żadnych wymagań - co powinna zawierać, stad nie możne być dowodem praktycznie niczego.
  • Odpowiedz
Dopiero zajrzałem na proformę. To nawet nie jest normalnie numerowane :D

INVOICE
2016-06-15
#w014394

Dobra ja jutro robię rozpiskę i uderzam po niezbędnych urzędach. Jak mi policja odmówi bo "może to jednak nie oszustwo" to chociaż im dowalę za łamanie prawa.
  • Odpowiedz