Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
@Prince_Prospero: @gappaz: okolica jak okolica. Nie bronię ewentualnego oszusta, ale nie chcę być zbyt pochopny w osądzaniu innych. Każdy od czegoś zaczynał, stronę można odpicować za kilka stówek u studenta a towar trzymać w blaszanym garażu. Po prostu najlepiej narazie się wstrzymać z zakupami i poobserwować sklep trochę.
Kupiłam w tym sklepie 2 tygodnie temu aparat Canona za lekko ponad 2k, co prawda też miałam problemy z dodzwonieniem sie (przynajmniej na maile odpisywali) ale po 8 dniach aparat doszedł. Obsługa może nie jest pierwsza klasa, ale oszustami też nie ma co ich nazywać.
A ja tępo zamówiłem kuchenkę za tysiaka z przedpłatą :D Na razie brak odzewu z ich strony, zamawiałem w zeszłą środę.

Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Jestem w razie czego gotowy dochodzić swoich pieniędzy.
@Firn W jaki sposób chcesz dochodzić swoich pieniędzy? Zamówiłem 7 dni temu z przedpłatą. I widzę, że to wałek. Byłem na policji, ale nie chcą nic robić, bo nie che im się pracować i "sprawami cywilnymi się nie zajmują". Policja daje przyzwolenie na takie coś. Nawet komendant odesłał mnie w kwitkiem, tj, nawet bez kwitka. Kartą nie dało się zapłacić, więc chargeback odpada. tpay.com umywa ręce (nie polecam tpay'a) Gdybym zapłacił mTransferem
Na razie z prawnikiem rozmawiam. Jeszcze nie ustaliliśmy szczegółów ale prawdopodobnie droga cywilna. Udokumentuj co masz: dowód płatności, zamówienia itd. Porób też screenshoty strony i regulaminów/polityki prywatności abyśmy mieli je z kilku źródeł. Prawnik już stwierdził że w regulaminie tego serwisu jest kilka klauzul zakazanych. Więcej osób pozywających to większa moc :)

W CEIDG ta sama osoba ma też inną firmę:
https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=9dd4e463-2628-4e8a-a36f-6bcaa45b72e0

Niezależnie od tego czy się będzie opłacało walczyć czy nie
Również będę relacjonował. Niestety jako drobniejszy zakup - zegarek za 125 zł. nie przeszło mi przez myśl, aby sprawdzać wiarygodność sklepu. Dokonana przedpłata z tpay.com
W niedziele wykonany przelew...po upomnieniu tpay w poniedziałek zaksięgowali co było równoznaczne z faktem iż tego samego dnia na koncie w sklepie Electrocenter stan zamówienia zmienił się z "w oczekiwaniu na płatność Tpay.com" na "płatność zaakceptowana. Dziś ze względu na brak zmiany statusu na wysyłkę skontaktowałem się
Kupiłem słuchawki w piątek i zapłaciłem przelewem-słabo!!!! Do tej pory słuchawek nie ma, nie odpowiada na telefony. Znalazłem dwa adresy tego sklepu: Traugutta 12 i Hallera 55. Byłem tam dziś i tam nic nie ma, a mieszkańcy mówili, że nigdy nic takiego tam nie było. Mam zamiar pójść jutro na policję. Mam wydruk z konta i jego dane. Zobaczymy. Będę pisał co dalej.... Ludzie co robimy?
Zróbcie dokumentację tak jak wyżej opisałem. Przyda się, aczkolwiek sprawa pewnie potrwa.

Ciekawe czy działalność jest zarejestrowana na słupa.