Wpis z mikrobloga

@fstab: mieli go najtaniej i na raty
@uppss: galaxy a3 2016 (f310) za ok 900zl
@PioPioPio: @JarosG: małż powiedział miłej Pani ze nie chce go oddawać, bo mu ta cena pasuje. Pani strzeliła karpia, po czym dodała że musi oprócz nas poinformować jescze jednego klienta.

Nie mam zamiaru niczego oddawać. To nie była pomyłka kasjera. Za tyle go wrzucili w system i taka cena byla na stronie plusa,
@fstab: No to przebij to:
T-mobile: Sama simka z no limit na Polskę i 2GB internetu 42zł brutto.
simka z no limit na Polskę i 2 GB internetu + Huawei P8 Lite za 9zł przy odbiorze a abonament 53zł brutto / 36 miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Telefony z abonamentem trzeba umieć kupować. ;)
Na drugim numerze dostałem Huawei P8 za 100zł
@Dorth: W Play można mieć nielimitowane połączenia do wszystkich sieci i 2GB internetu za 29,99 na 15 miesięcy, czyli za całą umowę zapłacisz 29,99 x 15 = 449,85 zł.
Twój abonament z telefonem w T-mobile będzie Cie kosztował 53 x 36 = 1908 zł. Bez telefonu 1908 - 799 = 1109 zł.
Abonament w Play + telefon kupiony oddzielnie 449,85 + 799 = 1248,85 zł. Czyli przepłacasz 1908 - 449,85 =
@MrocznyBrokul: Play to gówno. A kto tyka gówna to gównem śmierdzi. Nie biorę pod uwagę operatora bankruta, który próbuje się teraz na gwałt sprzedać bo może go szlag trafić. ()
Nie porównuj czasów trwania umowy tylko różnicę w abonamentach między gołą simką a z telefonem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za rok dwa? Jestem po dwuletniej umowie i ceny się nie
@MrocznyBrokul: Nie możesz porównywać w ten sposób, że po jednej stronie masz 15 miesięcy, a po drugiej 36. Po 15 miesiącach przestajesz płacić abonament? Nie, nawet jak nie przedłużasz, to szukasz nowego i będziesz nadal miał koszty. Więc dla poprawności załóż, że przedłużysz umowę na takich samych warunkach, czyli 29,99 x 36, co daje dodatkowych 629,79 kosztów za brakujące miesiące w porównaniu.
Play to gówno. A kto tyka gówna to gównem śmierdzi.


@Dorth: To bardzo mocny argument za przepłaceniem ponad pół tysiąca złotych. xD

@flager: Po tych 15 miesiącach jesteś wolny, możesz przedłużyć umowę, przejść do innego operatora, wziąć kartę, albo rozwiązać umowę i korzystać z telefonu jak z mp3. Po tych 15 miesiącach raczej zmieni się oferta więc to bez sensu liczyć umowę 15 miesięczną tak jak 36 miesięczną, skoro jedną
Gdzie widzisz błędy w moich obliczeniach i logice?


@MrocznyBrokul: Nie, wcale nie ma błędu porównywać ofertę na 15 miesięcy i 36 miesięcy. Musisz mieć podobny okres porównania, więc, albo do celów porównania weźmiesz kwotę z abonamentu o dłuższym okresie, ale z proporcjonalną kwota dla 15 miesięcy, albo przyjmujesz dłuższy czas dla umowy z 15 miesiącami

Jeżeli w hotelu mieszkam raz na jakiś czas, to mam twierdzić, że jest tańszy, bo za
@mateolinho: Masz jedynie więcej internetu, którego nie potrzebuję. Ja dołożyłem 14 zł więcej i mam nowy, fajny telefon na dwie karty sim i miesięczną fakturę, którą wrzucam w koszty.
@flager: Ale w tej umowie chodzi o telefon i to na tym się skupiłem. A Twoje porównanie jest w tym wypadku zbyt proste. Załóżmy że za miesiąc wynajmowania pokoju hotelowego płacisz 1300 zł a za miesiąc wynajmu pokoju płacisz 1000 zł. Umowę wynajmu pokoju w hotelu masz na 15 miesięcy i potem możesz zareagować na zmieniające się realia i np przenieść się do innego miasta. Natomiast mieszkanie wynajmujesz na 36 miesięcy
@MrocznyBrokul: Czy ja negowałem zalety krótszej umowy? Nie, pokazuję tylko, że twoje wyliczenia są bezsensowne i nielogiczne, nie oddają rzeczywistych kosztów.
Dużo lepszych warunków finansowych za te 15 miesięcy nie znajdziesz i jeżeli będziesz chciał mieć umowę zawierająca podobne warunki, to zapłacisz również podobną kwotę.
Od dłuższego czasu operatorzy nie polepszają jakoś za bardzo swoich ofert.
@Dorth: nowy telefon kupisz w zwyklym sklepie za pare stow i nie jestes uzalezniony od tego co akurat siec ma do wyboru.

Tylko na abo mozna zostac wyruchanym przez np. Roaming, karta skutecznie takie rzeczy blokuje.

Zreszta, twoja kasa mozesz finansowac operatorow jak chcesz.

A teraz nie pozostaje ci nic innego jak bronic 3letniej umowy.
@flager: Jak nie? Czym dłuższa umowa, tym warunki korzystniejsze - ZAWSZE. Więc masz rację, to co oferuje play wypada JESZCZE lepiej, skoro mimo krótszego okresu umowy masz i tak lepsze warunki.
Powiem tak - równoważne umowy to ciut droższa 15 miesięczna z tańszą 36 miesięczną - bo jedna droższa, oferuje możliwość zmiany operatora. W przypadku gdy ta krótsza oferuje jeszcze na dodatek lepsze warunki to wygryw^2.
@fstab: @mateolinho: abonament w play wszystko no limit ( internet niby no limit ale do 10 gb, później zwalnia) za 50 zł i za 1 zł huawei p8 lite. Umowa na 24 miesiące. Teraz mam no limit w heyah za 40 zł miesięcznie. Czyli płacę za telefon 10 zł miesięcznie czyli 240 zł przez okres trwania umowy. Ale fakt według was się nie opłaca.
@kasiek_pwr: niczego nie oddawaj! Mój brat raz kupił nowego HTC w Orange za 300 zł zamiast za 1300 zł. Bo ktos sie walnął na stronie. I musieli mu go sprzedać (1k do przodu :D). Wiec to zwykle #!$%@? niezgodne z prawem. Ciesz sie telefonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KubKa: pani w punkcie. Ale na stronie plusa ten tel kosztowal właśnie tyle ile zaplacilismy. Pani e punkcie powiedziała ze do koncs tygodnia plus w tej sprawie zajmie oficjalne stanowisko.
Nju mobile - 39 zł i telefony i smsy za darmo do wszystkich, plus internet w zależności od stażu w nju nawet do 25 GB jakoś. Mi ostatnio zwiększyli bez opłat transfer z 3 GB do 7,5 GB tylko dlatego że jestem u nich kilka miesięcy. Im dłużej klient z nimi jest tym więcej transferu. (Chyba do maks 25GB nawet)

A telefon to się kupuje za gotówkę a nie przepłaca u operatora
@kasiek_pwr: jeśli oddadza ci 900 zł za niego to ja bym zwracał
drogo jak cholera. Ja wiem ze niektore sklepu jak media expert czy markt mająchorendalne ceny niekiedy ale w internecie w x-kom kupisz go za 780 a jak byśchciałą kupić na allegro od kogos kto go kupił na abonament a telefon sprzedaje nówke bo ma swój, to pewnie jeszcze tę stówke byś urwała
Pomijam, że ten telefon ma mału Ramu