Wpis z mikrobloga

@mateolinho: Masz jedynie więcej internetu, którego nie potrzebuję. Ja dołożyłem 14 zł więcej i mam nowy, fajny telefon na dwie karty sim i miesięczną fakturę, którą wrzucam w koszty.
@flager: Ale w tej umowie chodzi o telefon i to na tym się skupiłem. A Twoje porównanie jest w tym wypadku zbyt proste. Załóżmy że za miesiąc wynajmowania pokoju hotelowego płacisz 1300 zł a za miesiąc wynajmu pokoju płacisz 1000 zł. Umowę wynajmu pokoju w hotelu masz na 15 miesięcy i potem możesz zareagować na zmieniające się realia i np przenieść się do innego miasta. Natomiast mieszkanie wynajmujesz na 36 miesięcy
@MrocznyBrokul: Czy ja negowałem zalety krótszej umowy? Nie, pokazuję tylko, że twoje wyliczenia są bezsensowne i nielogiczne, nie oddają rzeczywistych kosztów.
Dużo lepszych warunków finansowych za te 15 miesięcy nie znajdziesz i jeżeli będziesz chciał mieć umowę zawierająca podobne warunki, to zapłacisz również podobną kwotę.
Od dłuższego czasu operatorzy nie polepszają jakoś za bardzo swoich ofert.
@Dorth: nowy telefon kupisz w zwyklym sklepie za pare stow i nie jestes uzalezniony od tego co akurat siec ma do wyboru.

Tylko na abo mozna zostac wyruchanym przez np. Roaming, karta skutecznie takie rzeczy blokuje.

Zreszta, twoja kasa mozesz finansowac operatorow jak chcesz.

A teraz nie pozostaje ci nic innego jak bronic 3letniej umowy.
@flager: Jak nie? Czym dłuższa umowa, tym warunki korzystniejsze - ZAWSZE. Więc masz rację, to co oferuje play wypada JESZCZE lepiej, skoro mimo krótszego okresu umowy masz i tak lepsze warunki.
Powiem tak - równoważne umowy to ciut droższa 15 miesięczna z tańszą 36 miesięczną - bo jedna droższa, oferuje możliwość zmiany operatora. W przypadku gdy ta krótsza oferuje jeszcze na dodatek lepsze warunki to wygryw^2.
@fstab: @mateolinho: abonament w play wszystko no limit ( internet niby no limit ale do 10 gb, później zwalnia) za 50 zł i za 1 zł huawei p8 lite. Umowa na 24 miesiące. Teraz mam no limit w heyah za 40 zł miesięcznie. Czyli płacę za telefon 10 zł miesięcznie czyli 240 zł przez okres trwania umowy. Ale fakt według was się nie opłaca.
@kasiek_pwr: niczego nie oddawaj! Mój brat raz kupił nowego HTC w Orange za 300 zł zamiast za 1300 zł. Bo ktos sie walnął na stronie. I musieli mu go sprzedać (1k do przodu :D). Wiec to zwykle #!$%@? niezgodne z prawem. Ciesz sie telefonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)