Wpis z mikrobloga

@fstab: mieli go najtaniej i na raty
@uppss: galaxy a3 2016 (f310) za ok 900zl
@PioPioPio: @JarosG: małż powiedział miłej Pani ze nie chce go oddawać, bo mu ta cena pasuje. Pani strzeliła karpia, po czym dodała że musi oprócz nas poinformować jescze jednego klienta.

Nie mam zamiaru niczego oddawać. To nie była pomyłka kasjera. Za tyle go wrzucili w system i taka cena byla na stronie plusa,
@fstab: No to przebij to:
T-mobile: Sama simka z no limit na Polskę i 2GB internetu 42zł brutto.
simka z no limit na Polskę i 2 GB internetu + Huawei P8 Lite za 9zł przy odbiorze a abonament 53zł brutto / 36 miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Telefony z abonamentem trzeba umieć kupować. ;)
Na drugim numerze dostałem Huawei P8 za 100zł
@Dorth: W Play można mieć nielimitowane połączenia do wszystkich sieci i 2GB internetu za 29,99 na 15 miesięcy, czyli za całą umowę zapłacisz 29,99 x 15 = 449,85 zł.
Twój abonament z telefonem w T-mobile będzie Cie kosztował 53 x 36 = 1908 zł. Bez telefonu 1908 - 799 = 1109 zł.
Abonament w Play + telefon kupiony oddzielnie 449,85 + 799 = 1248,85 zł. Czyli przepłacasz 1908 - 449,85 =
@MrocznyBrokul: Play to gówno. A kto tyka gówna to gównem śmierdzi. Nie biorę pod uwagę operatora bankruta, który próbuje się teraz na gwałt sprzedać bo może go szlag trafić. ()
Nie porównuj czasów trwania umowy tylko różnicę w abonamentach między gołą simką a z telefonem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za rok dwa? Jestem po dwuletniej umowie i ceny się nie
@MrocznyBrokul: Nie możesz porównywać w ten sposób, że po jednej stronie masz 15 miesięcy, a po drugiej 36. Po 15 miesiącach przestajesz płacić abonament? Nie, nawet jak nie przedłużasz, to szukasz nowego i będziesz nadal miał koszty. Więc dla poprawności załóż, że przedłużysz umowę na takich samych warunkach, czyli 29,99 x 36, co daje dodatkowych 629,79 kosztów za brakujące miesiące w porównaniu.
Play to gówno. A kto tyka gówna to gównem śmierdzi.


@Dorth: To bardzo mocny argument za przepłaceniem ponad pół tysiąca złotych. xD

@flager: Po tych 15 miesiącach jesteś wolny, możesz przedłużyć umowę, przejść do innego operatora, wziąć kartę, albo rozwiązać umowę i korzystać z telefonu jak z mp3. Po tych 15 miesiącach raczej zmieni się oferta więc to bez sensu liczyć umowę 15 miesięczną tak jak 36 miesięczną, skoro jedną
Gdzie widzisz błędy w moich obliczeniach i logice?


@MrocznyBrokul: Nie, wcale nie ma błędu porównywać ofertę na 15 miesięcy i 36 miesięcy. Musisz mieć podobny okres porównania, więc, albo do celów porównania weźmiesz kwotę z abonamentu o dłuższym okresie, ale z proporcjonalną kwota dla 15 miesięcy, albo przyjmujesz dłuższy czas dla umowy z 15 miesiącami

Jeżeli w hotelu mieszkam raz na jakiś czas, to mam twierdzić, że jest tańszy, bo za