Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Środa Popielcowa jest jednym ze świąt kościelnych gdy obowiązuje ścisły post. Kiedyś w taki dzień należało się powstrzymywać od posilku i dozwolone bylo jedzenie tylko korzonków i ziół. Dziś większość osob mysli, ze chodzilo o wygrzebane patykiem jakieś korzonki i jakoeś szalwie i rumianki. Kiedyś znaczenie tych słów było szersze. Korzonki to np byly marchew, rzepa, pietruszka, seler, buraki, ziemniaki też można zaliczyc do korzonków. Zioła to od ziele, od zielone. Więc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest to sos na żółtkach i na białym winie. Dużo masła jeszcze.
Można go zrobić samemu albo kupić z torebki. W Holandii nazywany sosem do szparagów (asperges saus) a reszta świata nazywa go sosem holenderskim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mophk: kuresko ciężko się go robi, bo łatwo można żółtka zwarzyć. Najlepiej zrobić kąpiel wodną i ubijać pod gotującą się wodą. Ale jak masz Themomix albo Lidlomix to nie musisz nic robić, tylko dodajesz składniki do środka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Małe podsumowanie #wielkipost w tym roku:
- udało się nie palić przez cały czas
- gdzieś tak w trzecim tygodniu wróciłem do ćwiczeń -5,5 kg w gół!
- 3 razy udało mi się wykonać jednodniowe głodóweczki

Co się nie udało? Myślę że nauka norweskiego troszkę ostatnio kulała - ale wszystkiego mieć nie można
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach