#wielkipost #piesnikoscielne
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

grand_khavatari
- 0

- 8
- 22
źródło: temp_file2993254640576934389
Pobierz
D00M666
via Wypiek- 2
@Anonim5 smacznego dla houpa.

walicwasss
via Android- 2
@Anonim5: smacznego !
- 2
Czy jesz jutro mięso?
- Tak 57.1% (20)
- Nie 34.3% (12)
- Tylko ryby 8.6% (3)
- 46
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@tomwick55: naleśniki>pierogi nie dość że smaczniejsze to jeszcze mniej roboty przy nich
- 9
@remlezar @matixrr @ortalionowy
Tak jest, naleśniki to szybka piłka w zrobieniu. Z pierogami to więcej roboty i dłużej się schodzi. Co do tego które lepsze, zależy od gustu. Co się lubi. Ja na przykład lubię to i to
Tak jest, naleśniki to szybka piłka w zrobieniu. Z pierogami to więcej roboty i dłużej się schodzi. Co do tego które lepsze, zależy od gustu. Co się lubi. Ja na przykład lubię to i to
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@walicwasss: zrób jak wyznawcy Allaha, zjedz pod dachem, bo tam Bóg nie będzie cie widział ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@walicwasss od razu przypomniał mi się dowcip jak ksiądz mówi do swojej gospodyni - Pani Krysiu, jutro kaczuszka na masełku a nie jak zawsze na smalczyku bo post
Czy spożycie ciała Chrystusa jest traktowane jako posiłek? Może to skrupulantyzm przeze mnie przemawia ale jutro chciałem iść do kościoła i wiadomo, można spożyć tylko trzy posiłki tego dnia. Kościół ma jakieś konkretne stanowisko w tej sprawie?
#katolicyzm #teologia #pytanie #wielkipost
#katolicyzm #teologia #pytanie #wielkipost
W tradycyjnej liturgii w Wielki Piątek wierni nie przyjmują Komunii Świętej.
@Benedictus_Nursinus: Coś Ci dzwoni, ale nie do końca. Wierni jak najbardziej przyjmują eucharystię w wielki piątek. Nie ma w ten dzień normalnej mszy, dlatego używa się konsekrowanych opłatków z poprzedniego dnia.
Mamy Wielki Post. Czego Ty wyrzekniesz się dzisiaj?
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #religia #wielkipost
#katolicyzm #chrzescijanstwo #wiara #religia #wielkipost
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Ja niczego.
@Romska_Palo_Ul_Laputa postu
- 50
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@adrninistrator: trudne się wylosowalo
@adrninistrator: tak
313
Perełka polskiej pieśni renesansowej wykonana przez Persa

Perski muzyk Farya Faraji, znany z historycznych pieśni i własnych kompozycji, prezentuje polską perełkę: renesansowy "Żołtarz Jezusów". Zaaranżowany wiernie epoce i zaśpiewany perfekcyjnie po polsku.
z- 26
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
źródło: temp_file3628780152130652360
Pobierz- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Właśnie odprowadziłem dzieci do przedszkola.
Na ścianach pełno obrazków religijnych. Wiecie - post, czas refleksji. Na obrazkach świątynie, slogany i pozdrowienia wyznaniowe.
Pomyślicie - przedszkole powinno być miejscem świeckim. Religię zostawiamy w domu. Podebatujmy z rodzicami. **** itp.
No to teraz plot twist. Znajdujemy się w Berlinie. Nie chodzi o Wielki Post, ale o Ramadan. Nikt nawet się nie zająknie o państwie świeckim, bo 80% przedszkolanek i 70% dzieci to muzułmanie.
Na ścianach pełno obrazków religijnych. Wiecie - post, czas refleksji. Na obrazkach świątynie, slogany i pozdrowienia wyznaniowe.
Pomyślicie - przedszkole powinno być miejscem świeckim. Religię zostawiamy w domu. Podebatujmy z rodzicami. **** itp.
No to teraz plot twist. Znajdujemy się w Berlinie. Nie chodzi o Wielki Post, ale o Ramadan. Nikt nawet się nie zająknie o państwie świeckim, bo 80% przedszkolanek i 70% dzieci to muzułmanie.
@wujek_stiopa: Tak było, sam chodzę do tego przedszkola
konto usunięte via Wykop
- 7
No to fajne przedszkole wybraliście























