@Cheater Ale on ma legalne zarobki... Jest na kontrakcie Marynarskim. Jego Armator ma siedzibę w Danii po czym można wnioskować że ma zarobki w DKK. Wystarczy napisać do BOK i mieć dokument potwierdzający adres w Danii i wtedy utworzą lokalne konto w Danii o ile Revolut posiada lokalne konto w Danii. Na 100% Revolut posiada w Norwegii i prowadzi je w DNB Bank jak dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
elo, Potrzebuję konto do trzymania EURasów. Wyjeżdżam pracować do Berlina, wypłata w ojro, potrzebuję płatności kartą i możliwie wypłat z niskimi prowizjami, bo nawet przy 500 EUR miesięcznie to na cebiuliony już jest różnica.
Mam obecnie konto w ING i wygodnie jest mi założyć tam konto, ale może gdzieś są lepsze warunki:
1,5 EUR miesięcznie za używanie karty
3% od każdej transakcji kartą
opłata 40 PLN przy przewalutowaniu
#bank #
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli posiadasz u nas konto w PLN wraz z kartą Visa to mamy dla Ciebie proste rozwiązanie. Załóż bezpłatny rachunek w euro. Podłącz go do posiadanej karty Visa. Płacąc w euro z konta w euro, nie będziesz płacił prowizji. Dla wypłat z konta w euro mamy dla Ciebie pakiet wypłat z bankomatów za granicą. Za 15 PLN na 30 dni wypłaty masz bez prowizji. Wszystkie te rozwiązania opisane masz na naszej stronie
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: Dokladniej doprecyzuję to. Tick to skok - zmiana ceny. W każdej sekundzie tych ticków jest tyle ile razy zmieni się cena więc w zależności od płynności instrumentu a dla forexa od w uproszczeniu dostawców płynności może być kilka lub ogromna ilość na sekundę.
Świeczka rysuje się według tych zmian cen, czyli kolejnych ticków. Kończy się rysować ostatnim tickiem w danym timeframie czyli tu na Twoim wykresie w danej minucie
  • Odpowiedz
  • 1
jaką walutę kupić, żeby nie tracić na inflacji tak bardzo, jak w pl. Dolary? Euro? A może juany

#waluty
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@izkYT: juanów nie kupisz w pl w normalnej cenie. Nawet nie wie czy się da. Zresztą kurs jest sztywny w stosunku do usd.
Euro to projekt polityczny.
Za USD stoi amerykanska armia.
Pytania jak armia będzie najpotężniejsza za 10 lat
  • Odpowiedz
  • 2
Pytanie mirki, jadę na weekend majowy do Budapesztu i teraz pytanie:
Brać euro które mam w gotówce i wymienić na miejscu czy w Polsce zamienić złotówki na forinty? #wegry #budapeszt #waluty #kantor
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Murki w weekend będę w Budapeszcie, chcę się głównie posługiwać kartą Revolut. Nie ma problemu w płaceniu kartą w większości miejsc? Czy lepiej wziąć ze sobą jakąś gotówkę? I lepiej wymienić tutaj, czy raczej wyjąć z bankomatu na miejscu (Revolutem)?
#revolut #podroze #wegry #budapeszt #waluty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestemmimas: Problemu nie widzialem.
Nawet na autostradzie - musisz opłacić w budce, dostajesz paragon - i śmigasz - po numerze rejestracyjnym sprawdzają.
W jednej budce powiedzieli, że gotówka, albo kartą, ale Euro (i był brzydki przelicznik, kwota podana z góry), ale w drugiej budce - bez problemu w forintach Revolutem.
  • Odpowiedz
Mam pytanie - jak najlepiej (najekonomiczniej) otrzymać wynagrodzenia w USD (z banku w USA)? Zastanawiałem się nad kontem walutowym w mBanku i usługami typu TransferWise. Do transferwise zachęca mnie lepszy kurs wymiany. Ale czy ponoszę dodatkowe koszty otrzymania takiego przelewu? Czy transferwise później pobiera dodatkowe środki przy przelewaniu tych przewalutowaniem środków na moje konto w mBanku?

#dolar #banki #waluty #mbank #transferwise #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@intat8: Tutaj masz kalkulator cen Transferwise: https://transferwise.com/price-change?tab=borderless-add
Wychodzi, że przelew przychodzący w USD kosztuje 5.34 USD (zakładka Add money), przewalutowanie i przesłanie tego na polskie konto w PLN to jakieś 0,4-0,5% (zakładka Send money from balances).
Zaletą Transferwise jest to, że masz własny amerykański numer konta w USD, nie jakiś numer konta pośrednika.
  • Odpowiedz
@intat8: otrzymuje usd do tmobile bankowe (alior) i nie mam zadnych oplat (przy SHA), dodatkowo karta z bankomatami i waluta rozliczeniowa usd za free. Wymieniac moge przez kantor alioru (natychmiastowe darmowe przelewy) lub przez revoluta. Transferwise bedzie mial wieksze oplaty
  • Odpowiedz
Cześć. Chcę zapłacić za hotel w Rumunii przez Booking.com, muszę podać kartę do płatności. Kupiłem sobie Ron na revolut ale z jakiegoś powodu mi płatność nie przeszła. Dostałem komunikat, że hotelowi nie udało się przetworzyć danych mojej karty. Mam jeszcze kartę dolarowa, funt I euro master card w kantor alior. Zastanawiam się której lepiej użyć, która będzie miała lepszy przelicznik na rumuńska walutę? Kiedyś czytałem że wszystkie waluty oprócz euro i GBP(do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pamietam, jak u nas rano dolar kosztował 7k zl,, a po południu 13k, moze nie takie jaja jak tam, ale tez bylo z przygodami.
  • Odpowiedz
Hej mirki. Planuję zainwestować około 12k PLN w kupno dolarów. Posiadam konto w PKO BP.. Zastanawiam się jak to ugryźć najlepiej żeby poza spreadem nie ponosić zbyt wielu opłat wymiany/przelewu dolarów. Myślałem albo o revolucie, którego posiadam (ale trochę boję się mrozić tam takie pieniądze, zwłaszcza, że wiem że potem może być problem jakbym chciał je szybko przelewać na konto w PKO) albo o jakimś internetowym kantorze typu rkantor, który ma umowę
Machinae_Supremacy - Hej mirki. Planuję zainwestować około 12k PLN w kupno dolarów. P...

źródło: comment_FdJXvUZp9sXH04ZYDQyZ15SJTdPkQHm2.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach