Revolut - czy może on zastąpić rachunek w obcej walucie?
Wyjeżdżam za granicę w celach zarobkowych i zastanawiam się czy konieczne jest po raz kolejny wyrabianie sobie karty do konta walutowego i wymiana walut w kantorach (np. Kantor Aliora) czy jest jakaś lepsza opcja? Rok temu miałem konto walutowe w Aliorze w EUR oraz konto w Kantorze Aliora ale karta wydana do konta walutowego w EUR nie wszędzie działała (chociażby w Albercie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przelewanie PLN do #revolut, zamiana na CHF, przelanie CHF na konto CHF w #mbank i sobie trzymam piniendze

to jest chyba najlepsza opcja? co może pójść nie tak, jakieś opłaty po drodze?
da się w mBanku wypłacić gdzieś CHF? pewnie tak ale doliczajo opłate?

#waluty #banki
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NashBridges: Popatrz na kantory internetowe, przelew krajowy w CHF nie powinien być płatny. Ewentualnie kantor.aliorbank.pl - wtedy masz kantor i rachunek w jednym, więc nie musisz wysyłać przelewów. Może nawet mają obsługę gotówkową (bo na pewno w EUR i USD mają), ale CHF musisz sprawdzić.
  • Odpowiedz
Mamy ostatnio wysyp airdropów co jest bardzo dobre z uwagi na obecną koniunkturę na rynku #kryptowaluty niemniej większość z tych airdropów to totalny syf albo jakieś społecznościowe konkursy, gdzie stawką jest $5. Ja stałem się wybredny i wyszukuję tylko najlepsze dropy o możliwe najwyższej wartości w przeliczeniu na BTC/ETH/USD.
#zarabianie #waluty #finanse

Z tej okazji zakładam nowy tag do obserwowania - #grubeairdropy -
t.....o - Mamy ostatnio wysyp airdropów co jest bardzo dobre z uwagi na obecną koniun...

źródło: comment_i1mPlGhPsXIUWIFjtc7nuIp6RS147zEO.jpg

Pobierz

Do airdropów o jakiej wartości jesteś w stanie się zapisać?

  • Minimum $10 15.4% (8)
  • Minimum $20 32.7% (17)
  • Powyżej $50 21.2% (11)
  • Nie schylam się po drobne, tylko od $100 30.8% (16)

Oddanych głosów: 52

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@urban07: ENERGI jeden z niewielu takich dropów, poza tym nadal nie wiadomo jaką będzie miał wartość za kilka miesięcy - oby nadal powyżej $1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spoko, zaplusuj, mogę zawołać wszystkich plusujących ten wpis, będzie łatwiej. ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@Boniekk: Jak w dropie jest 10 coinów to nie ma prawie żadnych szans, aby miały one dużą wartość. Największe dropy w historii krypto były w liczbie 300 - 1000 więc na to trzeba zwracać szczególną uwagę. Airdrop 1000 ONT na górce osiągnął wartość 10000 USD.
  • Odpowiedz
Są tu jacyś cinkciarze?

Mam podarta 100 dolarówke i nie wiem co mam z tym zrobić. Byłem w NBP, czytałem w necie, wszędzie robią problem. Jest jakiś sposob?

#waluty #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@atari_XE: Na coingecko nie było wykresu starszego vs PLN.
Jak by się uprzeć to zgodnie z ceną z wikipedii (Mar 2010) zmieniła by się tylko liczba po lewo, z 0.61 na kilkaset tys BTC.
  • Odpowiedz
@murzynekkk Odkopiemy, ale na przyszłość – stacjonarnie u nas w oddziale Tavex przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie lub online na naszej stronie z dostawą kurierem w 24 godziny. Dostawa darmowa przy użyciu kodu "wykop". :)
  • Odpowiedz
Za jakiś czas będę przymierzał się do zakupu OnePlus 7 Pro. I z tego co słyszałem bywają wpadki jakości, gdzie klienci zwracają nawet po 3 razy. Osobiście nie utwierdzam się, że wszystko będzie the best w pierwszym modelu, dlatego patrzę też na alternatywne rozwiązanie (w razie "w"), czyli zwrot. Mam natomiast pytanie jak będzie wyglądał zwrot pieniędzy, gdy zwrócę model. Na logikę, jeżeli zapłacę w PLN to Revolut przewalutuje mi na EURO,
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MisiekD: Ogólnie opinie w intenetach są do d**y, część może faktycznie od użytkowników, część od marketingowców (pozytywnych) danej marki i część od marketingowców (negatywnych) konkurencji.
@nimu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luzak100: aaa no to może jest inaczej. Jednakże jak wypłacasz na kartę (bo z karty płacę) to tam wybierasz jaką chcesz walutę.
  • Odpowiedz
#revolut #banki #waluty

Wiem, że to pytanie amatora, ale gdzie handlować walutami? Nigdy nie miałem jakiś forexów, a do tej pory kupowałem i sprzedawałem waluty na revolut, było wszystko ok, do dzisiaj kiedy przy wymianie złotówek na euro policzyli kurs 4.29, podczas kiedy waluta ta kosztowała 4.24 ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Komornickus: ja operowałam dużymi kwotami w revolucie. W PL nie ma ani jednego konta bankowego z CAD, ale można zakładać kantor alioru również. ALE koszt przelewu do Kanady będzie spory (dlatego ja zrezygnowałam z zakładania konta w Kanadzie i przelewania na rzecz revoluta tylko)
  • Odpowiedz
Mając na koncie revolut polskie złotówki mogę płacić karta w Anglii? Czy muszę mieć je zasilone w funtach? Z góry dzięki za odpowiedz! #revolut #waluty #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darkfence: na zasadzie wymiany waluty. Wybrałem wpłatę przez kartę kredytową i od razu mi system zamienił walutę na usd. Jak otrzymałem przelew na portfel, to od razu do wypłaty zlecilem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darkfence: edit: właśnie dostałem smsa, że pieniądze zostały wysłane i faktycznie już je otrzymałem. Najwidoczniej może nie mieli jak szybciej przelać z pkobp do pkobp, bo raczej nie szły elixirem, bo pierwsza sesja przychodząca jest o 11:30
  • Odpowiedz
Czy mBank manipuluje kursami wymiany walut w swoim kantorze online w zależności od tego ile środków mamy na koncie?

Na telefonie jest zalogowana prywatna osoba, która ma na koncie sporą kwotę CHF.

W przeglądarce jest zalogowana inna osoba, która nie ma żadnych Franków Szwajcarskich.

@
ScroogeMcDuck - Czy mBank manipuluje kursami wymiany walut w swoim kantorze online w ...

źródło: comment_jKvJ7Dg1exmr1yDBFFvNY6VEQk1UiMt8.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach