Czołem miraski. Czy jest sens przerzucić np 50% oszczędności w $ lub CHF jako ucieczkę przed ewentualną pędzącą inflacją? jeżeli tak to w cashu czy konto walutowe? może coś polecacie.
#revolut moim zdaniem jest bezpieczny na max 1k pln na ew. drobne wydatki
#waluty trochę #koronawirus #inflacja #ekonomia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hochwander: nie używaj tego do większej gotówki.
Tak to kilku tysiaków aby mieć na wakacje/wyjazdy i nie tracić na przewalutowaniu i łażeniu po kantorach.

Niby to ma gwarancję BFG w Estonii ale myślę że jak p--------e to nigdy tej kasy więcej nie zobaczysz.

Poza tym moim zdaniem chyba już teraz za późno aby wymieniać oszczędności na waluty.
Raczej szedłbym w złoto/btc na revoult.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, ile jebnie dolar do euro. Myśle, żeby strzelić longa na EURUSD, tylko czekam aż zachowa się wykres, bo wydaje mi się, ze będzie flag continution za niedługo patrząc na wykres, bo wątpię żeby było przebicie podstawy w dół
#gielda #inwestowanie #waluty #forex
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem miraski. Czy jest sens przerzucić np 50% oszczędności w $ jako ucieczkę przed ewentualną pędzącą inflacją? jeżeli tak to w cashu czy konto walutowe? może coś polecacie.
#revolut moim zdaniem jest bezpieczny na max 1k pln na ew. drobne wydatki
#waluty trochę #koronawirus #inflacja #ekonomia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Borntobefit: Czyli innymi slowy GBP/EUR/CHF>USD>PLN? Wiem własnie ze zlotówka bedzie dostawać ale mowi się ze dolar jest na koncu lancucha walut które dostaja po dupie. w gbp i eur nie wiedze, CHF moze byc opcją...
  • Odpowiedz
@1950M: tak się robi interesy, koles który z wlasnego majatku moglby taka inwestycje zrealizowac szuka jeleni.nie jest to pierwszy taki przypadek. finansowanie spolecznosciowe jest fajne, jesli za startupem stoi mlody student chetny do roboty, z pomyslem ale bez kasy. jesli stoi stary wyjadacz z kasa ktory odniosl mnostwo sukcesow w biznesie - smierdzi z daleka
  • Odpowiedz
Czy ktoś ma namiary na instrument (może być lewarowany lub nie) w #waluty #pln #eur lub #usd, który nie jest oparty o kontrakty podlegające rolowaniu?
Warto "zatankować" papierową ropę, która jest tania w przechowywaniu czyli nie podpada np. pod #contango
Czy ktoś ma tickery odpowiednich #etf ?
Mam dostęp do #nyse, #nysemkt, #
szcz33pan - Czy ktoś ma namiary na instrument (może być lewarowany lub nie) w #waluty...

źródło: comment_1585911685z4rN6RwI0H7gCQeeFTSJSJ.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo jest tu ktoś? Cos ucichło na tagu. Sprzedałem € po 4,6 ponad tydzień temu. Myślicie ze to dobry czas zeby dokupić eurasów i sprzedać za 5zł?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#waluty
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chce przelać euro ze swojego konta w euro na cinkciarza, potem odebrać w pln na konto w pln. Jaki przelew wybrać, krajowy czy walutowy z konta w euro? banko to pko
#cinkciarz #waluty
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy moment przebicia strefy oporu 4,63 (EUR/PLN) dla euro jeszcze w tym tygodniu? Czas pokaże!
Chyba już czas się przygotować na potężne zakupy walutowe. Back in the 2007-2009 days, bitch! Jeśli historia się powtórzy (a lubi) to złotówkę czeka taki w------l jakiego już od lat nie widziano (wciąż mam nadzieję, że się mylę).

#waluty #euro #andrzejtojebnie #kryzys #finanse
czasnawykopki - Czy moment przebicia strefy oporu 4,63 (EUR/PLN) dla euro jeszcze w t...

źródło: comment_1585760770rzT3yhFxqiCAsYac4rNnG8.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: ta bo o ile w czasie wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r. spadek złotego działał jak stabilizator (uchronił polską gospodarkę przed recesją), o tyle dziś ten prosty mechanizm raczej nie zadziała bo na obecną chwilę my jak i reszta świata (oprócz Chin) stoimy. Nie ma przepływu towarów albo jest on bardzo ograniczony. Słaby złoty cieszy polskich importerów o ile są pełne możliwości logistyczne przepływu towarów i konsument gotowy do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktora waluta według was jest bardziej stabilna dlugoterminowo? Dolar czy Euro?
#finanse #waluty
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mcsQ: tutaj, ja przewidywałem spadek dolara, ale jeśli myślisz, że wzrost będzie stały to zobaczysz jakie rollercoastery czekają nas na rynkach walut w najbliższym czasie
  • Odpowiedz
Ocho Znowu zaczyna iśc w góre PLN/EURO zobaczymy. Poniżej 4.6 nie ma tematu na razie. 4.8 dawać minimum
#waluty
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Anonimowe, bo o oszczędności chodzi. Zakładając, że mam około 80 tysięcy złotych oszczędności w gotówce. Co z nimi robić żeby teraz na inflacji wszystkiego nie stracić? Kupować obcą walutę, ma to jeszcze sens na górce, czy czekać aż może spadną kursy?
#finanse #gielda #waluty #gpw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#waluty Jak uważacie, do kiedy potrwa "górka"?

No do kiedy?

  • 1-2 dni 12.5% (3)
  • max tydzień 12.5% (3)
  • dwa- trzy tygodnie 25.0% (6)
  • dłużej 50.0% (12)

Oddanych głosów: 24

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach