to złoty słabnie, inwestorzy wycofują kapitał ze złotówki. Staną inwestycje pewnie zwiększy się bezrobocie. Wywóz towarów na zachód za lepsze pieniądze nie pozostanie bez wpływu na ceny na półkach w Polsce (inflacja). Spirala będzie się nakręcać - spadająca wartość złotówki spowoduje odpływ gotówki Polaków do innych walut (z obaw przed inflacją) przez co spadek wartości naszej waluty będzie się pogłębiał.

krótkoterminowo - huśtawka w granicach 4.50-4.60
długofalowo wraz z pogłębiającym się kryzysem,
  • Odpowiedz
Jak obstawiacie jutro euro coś odbije? Zaczynam głupiec powoli w tych czasach... Zawszę jakoś udawało mi się celnie odgadywać rynek ale teraz nie mam pojęcia co mam myśleć...
Chociaż do 4.55 eh....

#waluty #gielda #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fiodooor: to wszystko jest spekulacja. W nazwijmy to normalnych warukach roznice dzienne są może 0,5-1 grosz. Teraz masz w ciągu dnia whania po 7-8 groszy. Wątpie, aby Euro, Dolar i CHF miały już rajd tylko w dół bo PLN to nie jest waluta na czasy kryzysu.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: niee, spasc tak nisko nie spadnie, ja obstawiam dolara na 4,10, euro 4,50 przez dluzszy okres, tylko ze dla mnie - aktualnie jak sie bawie, to 5 groszy jak wszedlem za 4,23, a teraz jest 4,18 to jest kupa :D
  • Odpowiedz
jaką walutę kupić na czas kryzysu?
gdzie trzymać kasę aby uniknąc późniejszego opodatkowania od ewentualnego wzbogacenia?

myslałem, żeby wymienić w stacjonarnym kantorze i wpłacić na revoluta.
czy revolut jest w ogole bezpieczny na czas kryzysu?

może
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga, ogłaszam: dolar lada chwila spadnie do 3.80 albo i do 2.80.

Z musu - przymusu po paru dniach czajenia się kupiłem po 4.23, to teraz spadek jest bardziej, niż pewny.

#waluty #dolar
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam konto na #revolut, na którym mam otwarte 3 konta (GBP - główne, PLN i USD). Chciałbym wpłacić na konto PLN środki z konta w Santanderze. Czy wpłacając na podany w Revoulcie numer konta polski (IBAN/SWIFT) będzie to traktowane jako zwykły przelew międzybankowy, czy Santander dowali mi prowizje itd. za przelew zagraniczny? #waluty #pytanie #finanse
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@forsakasa: Teoretycznie Revolut nie bierze żadnej prowizji. Raz przez chwilę była mała afera jak banki pośredniczące coś brały ale później oddawali i przepraszali.

Teoretycznje twój bank krajowy może brać pieniądze za przyjęcie przelewu dewizowego(chyba z wyłączeniem euro) ale nigdy się z tym nie spotkałem dla konsumentów.
  • Odpowiedz
wiecej nie wycisniemy :P ale ja sie nie znam


@Fiodooor: jak to nie ? wirus 1000 lecia przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaraza się rozniesie i zakłady będa wysyłać na kwarantanny niedługo XD.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#kryzys #ekonomia #koronawirus #waluty
Mam franki, eurasy, złote, kredyty kupieckie w hurtowniach, obiecują długie terminy teraz.
Będzie inflacja? Kupować towar? (sporo przez hurtownie idzie z Chin)
Branża nie spożywcza, ale mimo to obrót mam bez zmian.
Boję się tylko dużego spadku koniunktury w obliczu kryzysu i tego, że Mati zamknie sklepy.
Jebnie to bardzo wszystko, czy może lepiej kupić, bo inflacja strzeli albo zamkną
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zamkną import z chin?


@janusz_p0lak: to mogę Ci prawie zagwarantować, że nie nastąpi - żadna gospodarka zachodnia sobie nie poradzi bez importu z Chin, wiele rzeczy jest produkowanych głównie, albo wręcz wyłącznie w Chinach.
  • Odpowiedz
@Scyth3r: a kto poleca oszczędza w jakiś walutach, toż to czysty idiotyzm. Jak już to oszczędza się w walucie takiej w jakiej się głównie płaci na codzień. Oszczędzać waluty, zupełnie tego nie rozumiem. Rozumiem jak by to były lata 80 ale teraz?? Skąd taki pomysł?
  • Odpowiedz
Co powiecie o NZD (kiwi)?
Myślicie, że warto w to wchodzić? Myślałem, o zakupie na kwotę około 10k
#waluty
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#inwestowanie #waluty
Hej, jak uważacie czy dobrym posunięciem będzie teraz ucieczką sporą gotówką z PLN w FUNTY? Aktualnie funt jest poniżej 5 zł, więc to też w miarę opcja.
Anglia gospodarczo powinna się po wszystkim podnieść dużo szybciej niż Polska. A to powinno przełożyć się na wyższą wartość funta w stosunku do złotówki.
Do tego informację o ciągłym dodruku pieniędzy nie napawają optymizmem co do złotówki...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@gonzo91: @LM317K: Akurat w tym momencie to dla samego bezpieczeństwa oszczędności nadal (jeszcze) warto kupić waluty może nie same funty ale kilka innych np. chf,usd,euro. Najwyżej OP straci kilka k złotych jak nasza gospodarka okaże się zajebista i prześpi sprzedaż ale na to się nie zapowiada...
  • Odpowiedz