Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@Szczebaks: W dluzszej perspektywie moze to polepszyc nasza gospodarke -> bedziemy jeszcze tansi jako podwykonawcy
to złoty słabnie, inwestorzy wycofują kapitał ze złotówki. Staną inwestycje pewnie zwiększy się bezrobocie. Wywóz towarów na zachód za lepsze pieniądze nie pozostanie bez wpływu na ceny na półkach w Polsce (inflacja). Spirala będzie się nakręcać - spadająca wartość złotówki spowoduje odpływ gotówki Polaków do innych walut (z obaw przed inflacją) przez co spadek wartości naszej waluty będzie się pogłębiał.
krótkoterminowo - huśtawka w granicach 4.50-4.60
długofalowo wraz z pogłębiającym się kryzysem,
krótkoterminowo - huśtawka w granicach 4.50-4.60
długofalowo wraz z pogłębiającym się kryzysem,
10
Dlaczego w bankach brakuje dolarów? Klienci przychodzą po gotówkę i...

Dlaczego w bankach brakuje dolarów? Klienci przychodzą po gotówkę, a bankowcy proszą o cierpliwość: "Spokojnie, to tylko awaria"
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
Co jest z PLN, że teraz traci i za ciula nie chce iść wyżej? #waluty
@mateudu: dziś o 11 mają wpakować kolejne puste miliardy w skup papierów. Raczej pozytywnie to na PLN nie wpłynie, chociaż wróżką nie jestem.
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2020/25032020.html
https://www.wykop.pl/link/5408895/comment/74976697/
https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/aktualnosci/wiadomosci_2020/25032020.html
https://www.wykop.pl/link/5408895/comment/74976697/
- 0
@forsakasa: nooo tak srednio bym powiedzial
- 0
@Fiodooor: to wszystko jest spekulacja. W nazwijmy to normalnych warukach roznice dzienne są może 0,5-1 grosz. Teraz masz w ciągu dnia whania po 7-8 groszy. Wątpie, aby Euro, Dolar i CHF miały już rajd tylko w dół bo PLN to nie jest waluta na czasy kryzysu.
- 3
@Sabarolus: niee, spasc tak nisko nie spadnie, ja obstawiam dolara na 4,10, euro 4,50 przez dluzszy okres, tylko ze dla mnie - aktualnie jak sie bawie, to 5 groszy jak wszedlem za 4,23, a teraz jest 4,18 to jest kupa :D
- 0
jaką walutę kupić na czas kryzysu?
gdzie trzymać kasę aby uniknąc późniejszego opodatkowania od ewentualnego wzbogacenia?
myslałem, żeby wymienić w stacjonarnym kantorze i wpłacić na revoluta.
czy revolut jest w ogole bezpieczny na czas kryzysu?
może
gdzie trzymać kasę aby uniknąc późniejszego opodatkowania od ewentualnego wzbogacenia?
myslałem, żeby wymienić w stacjonarnym kantorze i wpłacić na revoluta.
czy revolut jest w ogole bezpieczny na czas kryzysu?
może
- 1
2
Klasy aktywów, które zyskały na wartości mimo zawirowań na rynku

W co inwestować podczas okresu niepewności wywołanym koronawirusem? Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja na rynku walutowym, surowcowym i giełdowym.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
Mam konto na #revolut, na którym mam otwarte 3 konta (GBP - główne, PLN i USD). Chciałbym wpłacić na konto PLN środki z konta w Santanderze. Czy wpłacając na podany w Revoulcie numer konta polski (IBAN/SWIFT) będzie to traktowane jako zwykły przelew międzybankowy, czy Santander dowali mi prowizje itd. za przelew zagraniczny? #waluty #pytanie #finanse
- 0
@forsakasa: Teoretycznie Revolut nie bierze żadnej prowizji. Raz przez chwilę była mała afera jak banki pośredniczące coś brały ale później oddawali i przepraszali.
Teoretycznje twój bank krajowy może brać pieniądze za przyjęcie przelewu dewizowego(chyba z wyłączeniem euro) ale nigdy się z tym nie spotkałem dla konsumentów.
Teoretycznje twój bank krajowy może brać pieniądze za przyjęcie przelewu dewizowego(chyba z wyłączeniem euro) ale nigdy się z tym nie spotkałem dla konsumentów.
- 0
- 1
jak tam walutowe swiry, jak dzisiaj spekulacje kursu dolar i euro?
#waluty
#waluty
- 0
@56632: ja p------e, już 4,60... Niech to tylko wróci do normy i ładuje całe oszczędności w euro i dolary
#kryzys #ekonomia #koronawirus #waluty
Mam franki, eurasy, złote, kredyty kupieckie w hurtowniach, obiecują długie terminy teraz.
Będzie inflacja? Kupować towar? (sporo przez hurtownie idzie z Chin)
Branża nie spożywcza, ale mimo to obrót mam bez zmian.
Boję się tylko dużego spadku koniunktury w obliczu kryzysu i tego, że Mati zamknie sklepy.
Jebnie to bardzo wszystko, czy może lepiej kupić, bo inflacja strzeli albo zamkną
Mam franki, eurasy, złote, kredyty kupieckie w hurtowniach, obiecują długie terminy teraz.
Będzie inflacja? Kupować towar? (sporo przez hurtownie idzie z Chin)
Branża nie spożywcza, ale mimo to obrót mam bez zmian.
Boję się tylko dużego spadku koniunktury w obliczu kryzysu i tego, że Mati zamknie sklepy.
Jebnie to bardzo wszystko, czy może lepiej kupić, bo inflacja strzeli albo zamkną
@janusz_p0lak: A ja nie mam nic i w dodatku mam na jutro dwa protestowane weksle
Ale ja żyję! Pambuk jest dobry! Pambuk jest baaaardzo dobry!
Ale ja żyję! Pambuk jest dobry! Pambuk jest baaaardzo dobry!
zamkną import z chin?
@janusz_p0lak: to mogę Ci prawie zagwarantować, że nie nastąpi - żadna gospodarka zachodnia sobie nie poradzi bez importu z Chin, wiele rzeczy jest produkowanych głównie, albo wręcz wyłącznie w Chinach.
- 0
Może jakiś wykopowy Warren Buffett wytłumaczyć dlaczego poleca się oszczędzać w dolarach w dobie kryzysu skoro 12 lat temu dolar spadł do około 2 złotych? Dlaczego teraz miałoby być inaczej?
#ekonomia #pieniadze #oszczedzanie #waluty
#ekonomia #pieniadze #oszczedzanie #waluty
@Scyth3r: a kto poleca oszczędza w jakiś walutach, toż to czysty idiotyzm. Jak już to oszczędza się w walucie takiej w jakiej się głównie płaci na codzień. Oszczędzać waluty, zupełnie tego nie rozumiem. Rozumiem jak by to były lata 80 ale teraz?? Skąd taki pomysł?
@Scyth3r: słuchaj wykopowych ekspertów, niedawno polecali bitcoin, cdprojekt i tesle
- 0
- 0
Co powiecie o NZD (kiwi)?
Myślicie, że warto w to wchodzić? Myślałem, o zakupie na kwotę około 10k
#waluty
Myślicie, że warto w to wchodzić? Myślałem, o zakupie na kwotę około 10k
#waluty
- 2
a co to za spadki dzisiaj XD
#waluty
#waluty
@Fiodooor: poszło
źródło: comment_1585064852LrPAd9PMgocAZXDDGgIaGP.jpg
Pobierz- 0
- 1
#inwestowanie #waluty
Hej, jak uważacie czy dobrym posunięciem będzie teraz ucieczką sporą gotówką z PLN w FUNTY? Aktualnie funt jest poniżej 5 zł, więc to też w miarę opcja.
Anglia gospodarczo powinna się po wszystkim podnieść dużo szybciej niż Polska. A to powinno przełożyć się na wyższą wartość funta w stosunku do złotówki.
Do tego informację o ciągłym dodruku pieniędzy nie napawają optymizmem co do złotówki...
Hej, jak uważacie czy dobrym posunięciem będzie teraz ucieczką sporą gotówką z PLN w FUNTY? Aktualnie funt jest poniżej 5 zł, więc to też w miarę opcja.
Anglia gospodarczo powinna się po wszystkim podnieść dużo szybciej niż Polska. A to powinno przełożyć się na wyższą wartość funta w stosunku do złotówki.
Do tego informację o ciągłym dodruku pieniędzy nie napawają optymizmem co do złotówki...
@gonzo91: xD
@fragolka: że tyś to nie skrót od tysięcy. Tak samo jak nie stawia się spacji przed znakiem interpunkcyjnym.
- 6
@kapuczina_corki_somsiada: tak samo jak nie zaczyna się zdania od „Że”


























Mamy czwartek
Jak tam sytuacja z #euro?
Wszystko wróciło do normy? :)
#waluty