@erysipelothrix: ostatnio kupiłem koronę norweską i z tydzień później ropa zbankrutowała, a ja się obsrałem, że za moment stracę oszczędności i sprzedałem ze stratą 180 zł. Korona po kolejnym tygodniu miała kurs taki po jakim kupiłem. Ja spanikowałem, bo nic się nie stało i straciłem 180 zł. Generalnie państwo jadące na ropie będzie cie przyprawiać o stres.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iighlaq_alhabl: przesłanek raczej brak, imo w dłuższej perspektywie bedzie tylko drożej ze względu na socjalistyczne zapędy rządu. Dodruk złotówki jest dużo bardziej destrukcyjny dla waluty niż euro, jena lub dolara. Nikt w złotówkach rezerw walutowych nie trzyma. Inwestować u nas też nie ma w co na GPW, bo albo rząd wyciągnie kasę bokiem że spółek skarbu, albo jak wartość jakiejś spółki prywatnej wzrośnie, to zarząd i "osoby blisko z nim
  • Odpowiedz
@justguylol: ja kupiłem, najwyżej sprzedam i kupię nowszy. Stwierdziłem, że nie ma co siedzieć tyle czasu bez normalnego telefonu ¯\_(ツ)_/¯
Chociaż jeśli zmianami na plus mają być tylko design i 5G, to pewnie zostanę przy tym, co mam.
  • Odpowiedz
@szrono: U mnie OLED musiał być, bo dużo czytam na telefonie (apka „reeder”). Czarne tło i białe literki są super.

IMHO najbardziej optymalny wariant to kupno zwykłej 11ki i do tego Apple Watch, albo AirPodsy ;)
  • Odpowiedz
Hej, forexowe świry,
Mam do Was kilka zasadniczych pytań.
Szukam teraz brokera forexowego i zależy mi na tym, żeby znaleźć takiego, który oczywiście ma niskie spready i prowizje, a zarazem jest bezpiecznym brokerem, który nie robi żadnych manipulacji, a zarazem wiem że środki do niego wpłacone zostaną mi wypłacone jak tylko tego zażądam. Chciałbym także żeby broker miał ochronę konta przed ujemnym saldem. Czy tylko market makerzy mają taką ochronę przed ujemnym
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy ktoś wie, gdzie najkorzystniej wymienić waluty? Taki revolut wychodzi korzystniej niż kantor internetowy typu walutomat czy cinkciarz, ale mimo to podbno można taniej, są korzystniejsze fintechy z lepszym kursem wymiany. Jak to wygląda u innych? Niestety revolut karze sobie długo czekać na przelew, kilka dni roboczych. W sumie nie mam za bardzo potrzeby wysyłać tych pieniędzy, ale jednak wolę trzymać pienisdze na swoim koncie.

Chodzi mi o obracanie walutami taniej kupię
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arturccc: zaloz sobie maklera z dostepem do forexa i bedziesz miec najtaniej jak sie da. Nie musisz obracać, wystarczy ze bedziesz korzystac jak z kantora. Imo najprosciej w Polsce bez maklera sie wymienia na walutomacie, przelewy szybko przechodza bo oni podaja konto w pln/waluta obca w Twoim banku do przelewu (maja ich wiele). To tez jest gielda wiec czasem mozna kupic taniej niz po aktualnym kursie, bo plynnosc jest duzo
  • Odpowiedz
#waluty trochę zaspałem i nie kupiłem walut typu EUR/USD/CHF przed wzrostem. Myślicie że dobrym pomysłem jest zakupienie szwedzkiej korony żeby uchronić swoje złotówki przed inflacją? Korona nie wzrosła, a gospodarka Szwecji wydaje się stabilna, ich waluta nie idzie w górę jak szalona.

#finanse
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W USA tyle siana wpompowują w rynki finansowe, że wbrew pozorom na początku wynika z tego deflacja.
W uproszczeniu dzielisz kase w obiegu przez dobra (gotowka + kredyt) / (wszystkie dobra wliczając rynek finansowy) i wychodzi nagle, że na jednego dolara w obiegu przypada więcej bogactwa w gospodarce. Gorzej jak ta kasa się wyleje na gospodarkę w długim terminie. Nikt do końca nie ogarnia mechanizmu inflacji, są to w większości hipotezy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, pytanie. Opłaca się wymieniać teraz euro na złotówki? Kurs dobry bo ponad 4.50, ale jak sądzicie? Będzie jeszcze lepiej czy już tylko spadek?

#waluty #pieniadze
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Deno nie no 4.4 to był w miarę normalny kurs jak świat zazdrościł nam wzrostu, jak będzie kryzys i recesja to myślę że 5 w wakacje będzie lekko
  • Odpowiedz