Mirki, opłaca się inwestować w ruble rosyjskie? Obecnie rubel kosztuje 0,054 złotego. Do lutego stał po około 0,059-0,062. Kupując teraz ruble za około 5k otrzymamy 92500 rubli czyli sprzedając je przy kursie 0,060 zarabiamy około 550zł. Jak ocenianie szanse na umocnienie rubla, w jakim okresie czasu?

#waluty #rubel #handel #zarabianie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie trzymacie waluty obce ?? jak euro czy dolary?
NA kontach walutowych w naszych bankach ? czy są jakieś konta oszczędnościowe dla walut. Nic ciekawego mi się nie rzuciło w oczy.

Nie zamierzam raczej teraz kupować ale jest to jedyna rzecz jakiej nie miałem w portfelu przed kryzysem i planuje to zmienić i sukcesywnie rozpisać jakiś plan.
#waluty #inwestowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie amatora odnosnie ETF. Znam ryzyko walutowe związane z zakupem ETF na indeks zagraniczny w obcej walucie (np. ETF SP500 w USD urosnie 20%, ale zdarzył się cud i USD.PLN zaliczy -35%, co ostatecznie w ujęciu PLN będzie stratą). Co jeśli jednak kupujemy ETF z ekspozycją na ruch SP500 ale notowany w EUR na Xetra? Czy taki fundusz odwzorowuje ruch indeksu, ale zyski liczone są w EUR zamiast USD i jest odporny
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smalczyk1: Trochę zamieszałeś. To masz EUR ale kupujesz w USD lub EUR? Jak masz EUR to kupno w USD wiąże się z dalszym przewalutowaniem na USD. To juz lepiej od razu PLN -> USD. Ja pytałem o ETF notowany w EUR ale podąrzający za indeksem notowanym w USD. I wychodzi na to, że tam też jest ryzyko walutowe bez hedge.
  • Odpowiedz
@forsakasa: No ja obecnie mam dwa ETF w $ a na degiro mam portfel w Euro.Czyli PLN>>EUR>>USD i potem USD>>Eur>>PLN

ale pytam przykładowo na takim zakupie .Zamiana waluty PLN>>EUR i kupno ETF w eur.Jego zmiana w ciągu roku 0%.To gdy wypłacamy i PLN wraca do 4,3 to tracimy 200zł na przewalutowaniu
  • Odpowiedz
Myślicie że na długo jeszcze starczy NBP rezerw na bronienie kursu 4.54 zł za euro? Moje plany wiążą się z euro po 5 zł w lipcu :p #finanse #waluty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem informacje w internecie, że bank ma obowiązek zgłosić transakcję do US, jeśli będzie w kwocie powyżej 15000 EUR. Niektóre banki podobno mają mniejszy ten limit (5000 lub 10000). Orientujecie się jak to jest z przekazem pieniędzy przez Western Union - czy jest jakaś kwota, od której WU zgłasza to do US - nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
#pieniadze #waluty #banki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: chodzi mi o wysyłkę nie przez internet - fizycznie w oddziale przekaz pieniężny na inną osobę i odbiór też fizycznie przez inną osobę w innym państwie.
  • Odpowiedz
@jogurcik666: Wyobrażasz sobie DOM MAKLERSKI WYKOP.PL ?

-Wskaźniki od lat nie działają
-W momencie paniki/euforii wysypuje się
-Bany za krytykę pracowników
-Dostępne walory to Tesla, Virgin Galactic, Orlen, cała reszte niepotrzebna, jak będzie jakiś hajp to się doda z miesięcznym opóźnieniem
-Brak opłat, ale w zamian przed złożeniem zlecenia trzeba obejrzeć 5 minutową reklame
  • Odpowiedz
@ktostam7 Visa Świat za 10zl miesiecznie ale jest tylko do rachunku Intensive, zeby byl za free. To trzeba miesiecznie zarabiac ponad 7000zl ale karta mega. Troche ze mna już zjeździła. Wszedzie bez problemu
  • Odpowiedz
@ktostam7: oprocz revoluta to: pekao sa, alior bank z wlaczonym korzystnym przewalutowaniem, envelobank, getin (visa, bez bankomatow), bnp paribas, mbank visa swiat intensive, twisto, curve
  • Odpowiedz
@kondzio_kolega: Polska wydaje najwięcej na świecie na bezpośredni socjal w stosunku do PKB. Więcej niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Może Francja, czy Niemcy utrzymują rzesze nierobów ale ich na to stać. Więcej wydają na edukację czy służbę zdrowia,, a polacy po prostu przepalają kasę 'na bombelki'. Jakbym miał obstawiać, to prędzej polski system p--------e, niż chociażby niemiecki. Tam od 2014 roku była nadwyżka budżetowa sięgająca kilkudziesięciu miliardów euro, a
  • Odpowiedz
Mircy co sądzicie o algorytmie do arbitrażu karios.eu? Podobno produkt został komercyjnie udostępniony i właśnie prowadzą przedsprzedaż licencji. Nie namawiam, a nawet przestrzegam. Trochę pachnie scamem. Wejdźcie na ich stronę fb, posprawdzajcie posty i obejrzyjcie demo z tradingu na stronie. Arbitraż polega na szukaniu okazji BTC/ETH/USDT przez ich autorski algorytm oparty na AI i zlecaniu ich na szybko bez dłuższego trzymania w krypto innym niż USDT, który jak wiadomo spięty jest z
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fugi88888 @kleiner_trottel bezrobocie jest wynikiem rozdawnictwa. Wszystkim jak leci rozdają hajs, a jedynym kryterium jest bycie bezrobotnym. Czyli te 6mln o których mówi, to bardziej oportuniści niż poszkodowani.

Czego dalej ziomek nie ogarnia, jak zresztą większość wykopków. W USA emerytury praktycznie bazują na akcjach i ich cenach. Jakby giełda miałaby działać jak GPW, to z marszu byłby drenaż kapitału. FED koniec końców może drukować ile chce, bo koszt tego ponoszą
  • Odpowiedz
Tracą pracę, kryzys jest, a prezydent z szefem FEDu dbają tylko o to, żeby ceny akcji nie spadły i kupują śmieciowe obligacje firmowe za drukowane dolary.


@kleiner_trottel: Ale zdajesz sobie sprawę że jeśli takie u-----e w obligacje łupki czy inne korporacje jak padną to pociągną za sobą fundusze emerytalne i tysiące innych firm i Ameryka z hegemona będzie krajem biednych dziadów z wojną domową bo co drugi Amerykanin ma karabin?
  • Odpowiedz
@tomeczek11
@D0minik

Cinkciarz jako jedyny kantor w PL (oczywiście nie licząc też tych bankowych jak Santandera czy Alior banku) posiada gwarancje bankowe do kwoty 100 tys euro. Ale cinkciarz z nich wszystkich ma najgorszy kurs
  • Odpowiedz
@D0minik nigdy nie korzystałem. Mogę jedynie powiedzieć, że wszystkie środki w Cinkciarzu, Mbanku, Santanderze i Alior Kantor są tak samo bezpieczne. Najgorsze kursy ma cinkciarz.
Inne kantory to już na Twoje ryzyko utraty kasy.
  • Odpowiedz
Jak myślicie, warto kupic teraz euro czy zdecydowanie za późno? Wiadomo, ze to nie jest super pomysl, bo kurs juz poszedl w górę ale widząc to co robi rzad i to co planuje, obstawiam ze zlotowka poleci na ryj dosc mocno niedługo.

#waluty #euro #przemyslenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach