@sprite: A ja oglądałem film z pewnym doradcą finansowym, który powiedział, że to €, jako sztuczna waluta, jest ryzykowne i może mocno stracić na wartości. Podobno lepszy jest frank i mimo wszystko dolar. Kto ma rację będziemy wiedzieli za 10 lat...
  • Odpowiedz
@Matrioszkawkieszeni: a bierzesz pod uwage dodruk i fakt ze USA jednak przechodzi przez covid-19 minimalnie ciezej niz Europa nie mowiac o Polsce? Ostatni miesiac - zamieszki BLM tez daly srogo po kieszeni.
Mocno zyczeniowe te przewidywania.
  • Odpowiedz
Szok Dudowy już minął -2 grosze ale i tak nie jest źle czai sie PLN/EURO koło 4.50. Nie to co za Peło pompowli kase żeby umacniać złotówke na 4.07 dranie XD zamiast dawać 500 plus XD
#waluty
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cześć i czołem PiS wygrał więc można bawić się w spekulacje. Kiedy podwyżki stop procentowych NBP by zbić inflacje? Początek 2021?
#finanse #ekonomia #waluty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie waluty polecacie do kupienia żeby inflacja nie przejadała oszczędności?

Jakiś podstawowy split typu euro/frank/dolar/funt czy jest jakaś lepsza metoda? Bez oczekiwania na żadne zyski, byle została realna wartość w miejscu przy możliwie najniższym ryzyku #waluty #gielda (?)
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakaś realna zaleta przelewania PLNów na konto walutowe Euro mbank lecz przewalotując w takim revolutcie?
Chodzi mi o:
Normalne Konto PLN w mbanku > Revolut przewalutowanie na EUR > Konto Walutowe mbank EUR
Pytam ponieważ przelewanie normalne PLN > walutowe EUR z każdego 4k PLN zabiera mi ~110PLN

#mbank #waluty #oszczedzanie #oszczednosci #revolut
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@naut: IMO do wyborów dolar będzie trochę spadał trochę rósł, zależnie kto wygra to się może przyczynić na jego kurs. Sam trzymałbym trochę kasy w RMB, w końcu jest to 1/2 gospodarka świata a ich pieniądz nie ma takich dużych spadków jeśli chodzi i gdzieś od 2015 trzyma tą wartość ale to moje trochę kontrowersyjne zdanie.
  • Odpowiedz
@DonCebulione: obejrzyj sobie wczorajszy wywiad z trader21. Mówił, ze rynki amerykańskie będą grały na wzrost dolara bo wielkie banki mają rezerwy w USD wiec to im się opłaca. Mówił tez, ze jest możliwy drugi lockdown i wtedy dolar tez urośnie
  • Odpowiedz
Który bank ma najlepszy kantor jeśli chodzi o waluty? Tzn. najwięcej płaci za euro i najtaniej można je kupić? Mkanator mbanku to porażka, pko bp też średni. Santander, Paribas, ING mają swoje kantory bankowe? Czy najtaniej euro kupie na cinkciarz.com lub Walutomat? Ktoś w temacie coś doradzi?
#waluty #kantor
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeszcze apropo mojego wyjazdu do Danii - będę jechał przez Niemcy i zjadę żeby zatankować paliwo - mam zwykłą kartę z ING - to wystarczy? Automatycznie ściągnie mi z konta złotówkowego euro po w miarę korzystnym kursie czy jak to wygląda? Coś czytałem o revolut ale nie wiem jak to w praktyce wygląda.
#pytanie #pytaniedoeksperta #finanse #waluty #revolut #ing
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bloomberg pisze, że Polska otwiera drogą do wojny walutowej w regionie Europy wschodniej. NBP wspiera osłabienie złotego co ma ratować udziały na globalnym rynku i poprowadzić konkurencyjność podczas przebudowy łańcuchów dostaw. Eksporterzy na plus, frankowicze na minus.
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-06-18/poland-opens-path-to-currency-war-in-eu-s-east-rabobank-says
#ekonomia #gospodarka #waluty #frankowicze #kredythipoteczny
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakaś osoba korzystająca z kantora alior może opisać jak dokładnie wygląda tam wymiana? Konto walutowe w tym samym banku. Rozumiem że muszę przelać środki które chcę wymienić na konto kantoru? Cała operacja jest zupełnie darmowa?
#waluty
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach