skoro zapowiada się kolejna runda to co myślicie, czy Iran zdoła trafić jakiś większy okręt US?
#iran #izrael #wojna #usa

czy Iran trafi w duży okręt US?

  • trafią i zatopią 28.0% (52)
  • trafią ale nie zatopią 44.1% (82)
  • nie trafią 28.0% (52)

Oddanych głosów: 186

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Autochton_Mazurski: Nieprawda to Iran zdecydowanie wygrywa wojne informacyjna a USA jest w tej materii bardzo nieporadne.

Teoria o trafienu Forda to absurd możesz zobaczyć ten okret jak stal w porcie w Grecji i sam poszukać miejsca trafienia jak nie wierzysz.
  • Odpowiedz
@banzi: ludzie sobie nawet nie zdają sprawy jak poważne konsekwencje niesie za sobą każda doba destabilizacji w tej cieśninie.
Rok 2008 przy blokadzie Hormuz to będzie pikuś.
  • Odpowiedz
@Talarsson: ale właściwie co by mieli robić? Zapasy benzyny trzymać w baniakach po mineralnej? Codziennie i tak trzeba wstać do robobazy, kredyt się sam nie spłaci. I tak wpływu na to nie mają a panikowanie nic nie pomoże
  • Odpowiedz
@itzan92: przecież to wałek. Jeszcze zdjęcia gdzie auto jest w USA a nie w Polsce. Dolicz sobie X3 do tej ceny. Takie auta taniej wychodzi kupić na miejscu w Polsce
  • Odpowiedz
  • 2
@itzan92: Nie wiem co masz na myśli, ale widać że nie do końca równo pod kopułą. Kupuj i daj się wciągać w te śmieszne okazje szrotów i wabikow. Żegnam.
  • Odpowiedz
Wiedzieliście, że obecnie USA zmaga się z gigantycznym kryzysem w zakresie budowy okrętów wojennych, który długofalowo może doprowadzić do zapaści technologicznej US Navy?
- seria fatalnych, nieudanych projektów okrętów, które ostatecznie nie weszły do służby lub zakończyły się na 1-2 jednostkach,
- problemy z brakiem pracowników,
- problem z przestarzałą infrastrukturą stoczniową,
- coraz większa liczba starych jednostek do zastąpienia, przy braku następców i braku zdolności produkcyjnych.

Niedawno
wjtk123 - Wiedzieliście, że obecnie USA zmaga się z gigantycznym kryzysem w zakresie ...

źródło: USS_Defiant_BBG-1_graphic_1

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra wiadomość dla Europy i zachodniego świata.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska podpisały umowę o kluczowych minerałach, faworyzującą dostawców spoza Chin. Sekretarz Stanu Rubio i komisarz UE ds. handlu Šefčovič podpisali dziś umowę.


https://x.com/Osint613/status/2047691586545365232

#usa #europa #gospodarka #chiny #ciekawostki #uniaeuropejska #dobrewiadomosci
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#usa

Da się tu dostać jakiś miód dobry podobny do polskiego, bez żadnego syfu dla gojow w środku?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Abstrachując od hipokryzji tej lewaczki, to skąd u niektórych przekonanie, że im więcej firm konkurujących ze sobą tym lepiej? Owszem, istnienie monopolów i duopolów jest szkodliwe dla konsumentów ale już 4 czy 5 firm to idealna liczba. Dobrym przykładem w Polsce są sieci telekomunikacyjne (wielka czwórka), gdzie Polska wyróżniała się przez lata wyraźnie na tle reszty Europy jeśli chodzi o koszta internetu i sieci komórkowej.
#kapitalizm #usa #
EkspertEverything - Abstrachując od hipokryzji tej lewaczki, to skąd u niektórych prz...

źródło: 3006

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że im więcej firm konkurujących ze sobą tym lepiej


@EkspertEverything: jest dużo matmy na ten temat. Najprościej to zrozumieć robiąc symulację w stylu repeated games z teorii gier.

Przy dużej liczbie firm ryzyko złamania monopolu (tj. firma sprzedaje taniej zamiast siedzieć w układzie) może się wydarzyć całkowicie przypadkowo nawet, gdy firma nie miała "złych" (czyli dobrych z perspektywy moralności) intencji
  • Odpowiedz