No i jak tam wygrywanie wojny przez ajatollachow, nadal z nami w pokoju?


@KIaudik: ale jeśli obecna sytuacja się utrzyma to iran wygrał wojnę. Czemu? Bo cele usa nie zostaną zrealizowane. Na przełom się nie zanosi
  • Odpowiedz
Przeciez iran jest teraz odciety od swiata zewnetrznego usa im wszystkie statki blokuja. Bez handlu morskiego sa jeszcze bardziej w dupie od krajow arabskich. xd


@KIaudik: Są w dupie, owszem. Ale liczy się kto pierwszy wymięknie. Pytanie czy pierwszy się na ryj wywali fanatyczny reżim czy demokratyczny prezydent co musi dowieźć republikanom fajny wynik na wybory mid-terms w listopadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reżim się zabunkrował
  • Odpowiedz
Dzień 7
I tak oto minął dzień 7. Ostatni dzień z większych upałów . I wreszcie koniec terrorów przypominających pustynię . Tego dnia widziałem 3 razy węże , w tym raz grzechotnika który na mnie grzechotał . Musiałem go obejść bokiem . Mam już wrażenie że te dni się zlewają i sam już nie wiem co kiedy robiłem . Możliwe że to chwilowo też koniec miejsc gdzie są problemy z wodą. Udało
ChlopoRobotnik2137 - Dzień 7
I tak oto minął dzień 7. Ostatni dzień z większych upałó...

źródło: IMG_2692

Pobierz
ChlopoRobotnik2137 - Dzień 7
I tak oto minął dzień 7. Ostatni dzień z większych upałó...
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

USA naciskają na Litwę, aby ta zniosła część sankcji na Białoruś. Mówi, że taka presja jest też w stosunku do innych krajów w regionie.

Litewski minister spraw zagranicznych Kęstutis Budrys przyznał na zamkniętym spotkaniu frakcji socjaldemokratycznej, że Stany Zjednoczone wywierają presję, aby zezwolić na tranzyt białoruskich nawozów przez Litwę, pisze Lrytas.

Według źródeł BNS, minister stwierdził na spotkaniu, że naciski są wywierane nie tylko na Litwę, ale także na inne kraje regionu,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: jakby się udało Białoruś oderwać z ruskiej strefy wpływów, byłoby pięknie, ale przy takiej ilości ruskich wojsk na ich terenie to niewykonalne.
  • Odpowiedz
@szurszur: Z Moskwą czy bez to jest nierealne.

Podobny przypadek jest w Serbii. Handel głównie z UE, brak ruskiego wojska, no i c--j. Dorwał się tam betoniarz do władzy i będzie bruździł.

Nawet gdyby za Białorusią był ocean - nadal mielibyśmy problem z Łukaszenką.
  • Odpowiedz
Pan Rubio jak zawsze konkret ( ͡° ͜ʖ ͡°):

Marco Rubio:

- Taktyka 🇺🇦 jest imponująca

- Stosunek strat 🇷🇺/🇺🇦 wynosi 5:1

- Armia 🇺🇦
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

🇵🇱Polak napisał książkę o wojnie na Pacyfiku na bazie japońskich źródeł. Zachwycają się nią amerykańscy historycy II wojny

Czy można zajmując się w życiu zawodowo czym innym, nie będąc dyplomowanym historykiem, napisać książkę, która bazując na japońskich archiwach rzuci nowe światło na dzieje II wojny światowej na Pacyfiku? Okazuje się, że tak.
Dr Michał Piegzik (specjalista od prawa rodzinnego) przez kilkanaście lat uczył się języka japońskiego, dotarł do wojskowych archiwów w Kraju Kwitnącej
Historia_Podcast - 🇵🇱Polak napisał książkę o wojnie na Pacyfiku na bazie japońskich...

źródło: IMG_8743

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Historia_Podcast: I jeszcze ilustracja graficzna jak te bitwy na Pacyfiku wyglądały. Większość to ataki samobójcze już pod koniec wojny ale zdarzają się perełki jak nieudany atak torpedowy (zawiódł mechanizm zwalniające najprawdopodobniej @2:06), piękne ujęcie @0:29 jak samolot złapany tylko na kilka klatek przelatuje nad głowami i roztrzaskuje się chwilę potem, kompletny chaos bitwy @0:59, niebo o świcie rozświetlone tysiącami pocisków smugowych obrony pl @
Mitur - @Historia_Podcast: I jeszcze ilustracja graficzna jak te bitwy na Pacyfiku wy...
  • Odpowiedz